У соціальних мережах активно обговорюють відбувся 27 грудня обмін полоненими. У той же час експерти відзначають, що українські ЗМІ практично не висвітлили роль Віктора Медведчука, спецпредставника з питань гуманітарного характеру в рамках Тристоронньої контактної групи по мирному врегулюванню ситуації в Донецькій і Луганській областях.

Так, Костянтин Кеворкян, керівник відеоканалу «Перша столиця», зазначив, що минулий обмін полоненими отримав величезний резонанс в Росії та Україні, однак українські ЗМІ висвітлили лише те, як президент Петро Порошенко, «раніше не помічений в миротворчих зусиллях», зустрічає полонених.

«Стороннього спостерігача дивує, що пан Порошенко саме себе записав в головні визволителі, надів з цього приводу на голову сіро-буро-малиновий бере і довго дякував абсолютно непричетних до обміну осіб, на кшталт Ірини Луценко, Ірини Геращенко і якогось Руслана Демченка (який зі слів українського президента дізнався, що таке обмін полоненими). Такому повороту справ здивувалися навіть прихильники Майдану, бо весь попередній час - з різними оціночними судженнями - українська преса обговорювала, що саме Медведчук їздив до Путіна для вирішення даного питання », - написав експерт на Facebook.

За його словами, приписування собі заслуг людьми, які не мають до обміну ні найменшого відношення, ставить під удар подальший переговорний процес. «Коли Порошенко приписує неіснуючі заслуги якимось, вибачте, пройдисвітам, виникає ризик, що РФ і ДНР-ЛНР відмовляться від обмінів взагалі - їм-то навіщо ставати учасниками постановки з метою піару пройдисвітів? .. Медведчук, реально узгоджений сторонами як головний парламентер , на даний момент фактично врятував формулу «Мінська», витягнувши з трясовини начебто найпростіший пункт домовленостей, які не наважувався 15 місяців, - обмін полоненими », - підкреслив Кеворкян.

Журналіст Сергій Ільїн зазначив, що обмін полоненими пройшов не ідеально - Київ в останній момент скоротив список обмінюваних, проте велика частина людей, які перебували в полоні, все ж отримала свободу. «Багато хто не вірив, що буксує багато місяців і прописаний в Мінських угодах процес зрушиться з мертвої точки. Зрушився. Тому що була політична воля і приватне зацікавлена ​​участь в цьому, без перебільшення, благородній і гуманістичній справі президента Росії Володимира Путіна, патріарха Московського і всієї Русі Кирила, лідера руху «Український вибір - право народу» Віктора Медведчука, а також глав ЛНР і ДНР » , - пише Ільїн в статті на РІА Новини.

Популярні новини зараз

Марічка Падалко повідомила про поповнення в родині: забрала останнього

Вєрку Сердючку спіймали на корпоративі у Львові: у вишиванці і виключно українською мовою

Киянка перетворила дорожній знак на жердину для стриптизу, троє копів спостерігали осторонь: "Чиясь майбутня матiр"

Настя Каменських зізналася, що приховувала від шанувальників: "Довгоочікувана подія"

Показати ще

Політолог Василь Вакаров нагадав, що обмін готував і провів спецпредставник України в Мінській контактній групі Віктор Медведчук, діючи за дорученням президента Петра Порошенка. «У цьому році Медведчук зустрічався з президентом РФ Путіним в Криму, а вирішальними стали останні півтора місяці, починаючи з 15 листопада, коли Віктор Медведчук зустрівся в Ново-Єрусалимському монастирі з президентом РФ Володимиром Путіним і Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом, після чого Кремль безпосередньо звернувся до лідерів ОРДЛО. Але !! Навіть коли обмін підтримали і Порошенко, і Путін, організатору знадобилося півтора місяці для вирішення організаційних питань », - написав експерт на Facebook.

Він додав, що на минулому тижні, коли виникли нові труднощі в переговорах з обміну, Медведчук казав з Леонідом Пасічником та Олександром Захарченком в присутності патріарха Кирила. «І ось результат - 306 осіб звільнено !! До речі, під час передачі Медведчук, коментуючи події обміну по телефону, заявив про те, що готується чергове звільнення заручників », - зазначив Вакаров.

У свою чергу представники церкви також скасували роль Віктора Медведчука в обмін полоненими. «Дякуємо Господу за повернення до рідних трьох сотень людей! А Патріарха Кирила, Митрополита Онуфрія і Віктора Медведчука - за наполегливість і християнське милосердя! », - написав на Facebook священнослужитель Іона Черепанов.