Обмін полоненими, що відбувся 27 грудня в Україні, став серйозним кроком до вирішення болючої гуманітарної проблеми, за якої стежили в усьому світі. ЗМІ, які користуються величезним авторитетом, світовою популярністю і загальним визнанням, висловили свою оцінку з приводу того, хто дійсно є натхненником і реальним «двигуном» цього обміну - акту гуманізму, деескалації та примирення. ЗМІ сходяться в тому, що виняткова заслуга в цьому належить Володимиру Путіну, до якого Віктор Медведчук в присутності патріарха Кирила 15 листопада звернувся з проханням посприяти звільненню утримуваних українських громадян за формулою «74 на 306». Володимир Путін в той же день поспілкувався з представниками ОРДО і Орлоя, які підтвердили готовність до проведення такого обміну.

Через позицію української сторони, що вносила зміни в уже узгоджені списки, проведення обміну виявилося під загрозою. Володимир Путін в ході конференції заявив: «З приводу обміну. За дорученням президента Порошенко цим займається пан Медведчук ». І додав, що українська сторона вирішила змінити цей список. Також Путін закликав провести обмін, звільнити людей і повернути їх додому, в сім'ї, до Нового року і Різдва.

25 грудня по запрошення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила спецпредставник України в Тристоронньої контактній групі Віктор Медведчук і керівники невизнаних республік Донбасу Олександр Захарченко та Леонід Пасічник зустрілися в Патріаршій резиденції, що знаходиться в Даниловому монастирі в Москві, щоб провести завершальний етап переговорів з обміну.

Незалежні світові ЗМІ, кажучи про підготовку та проведення обміну, дають свою оцінку - прямо протилежну офіційній позиції, озвученої Петром Порошенко. За їх тверде переконання, виняткова заслуга в організації обміну належить Володимиру Путіну, РПЦ і Віктору Медведчуку. Провідні світові медіа також відзначають, що без участі Володимира Путіна обмін взагалі був би неможливий.

Серед ЗМІ, які присвятили цілі шпальти висвітлення цієї події, - Франс Прес, Рейтер, німецькі «Дойче велле», ДПА, «Євроньюс» і іспанське ЕФЕ, польське ПАП, а також багато світових: Ассошіейтед Прес, «Фокс ньюс», індійське агентство IANS , кубинське «Пренса Латіна», нігерійський Pulse News і багато інших.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко показала улюблене хобі свого брата-ченця: робить неймовірні речі

Юля "Зайка" у весільній сукні розкрила інтригу після "Холостяка": "Хто наречений?"

Донька Ольги Сумської Тоня Паперна зворушила українців: "Ходите по хмарах"

"Холостячка" Ксенія Мішина втерла ніс Еллерту, поки вранці його будить вже інша: "Тільки вона могла"

Показати ще

Авторські матеріали, що підкреслюють роль переговорів Путіна і Медведчука, розмістили багато відомих видання, такі як «Нью-Йорк Таймс», «Франкфуртер Цайтунг», «Гардіан», АВС, «Ді Вельт», «Тагесшпігель», французька «Ле Монд», «Вашингтон пост», «Дейлі ньюс», «Нью-Йорк Таймс», «Чикаго трибюн», «Лос-Анжелес Таймс», «Сіетл Таймс», «Тампа-Бей Таймс», «Сан-Франциско Кроникл», «Канзас Сіті Стар »,« Ліберасьон »,« Ля Круа »(найбільша католицька газета Франції),« Ля нувель Републик »,« Лібр Бельжик », турецька Sabah,« Ель Конфіденсіаль »,« Ель періодики де Мексико »,« Ель періодика де Каталунья »,« Ла Вангарда »,« Чикаго Трибюн »,« Дейлі Мейл »,« Айріш Екзамінер », канадська National Post і багато інших. Значення цієї події не тільки для гуманітарної, але і для ділового життя світу підкреслюється тим фактом, що інформація про цю подію з'явилася в стрічці сайту біржі NASDAQ, а швейцарська «Нойє Цюріхер Цайтунг» назвала зустріч Володимира Путіна і Віктора Меведчука проривом в питанні мирного врегулювання на Донбасі.