«Великий обмін», який відбувся в Україні 27 грудня за формулою «306 74», залишається топовою новиною у світових ЗМІ. Матеріал ІА «Франс Прес», присвячений обміну, передрукували такі провідні видання, як найбільша католицька газета «Ля Круа», «Ліберасьон», «Ля нувель републик», бельгійська «Ля Лібр Бельжік», французька версія «Євроньюс». Іспанська «Ель Періодика де Каталунья», розмістивши матеріал з посиланням на «Франс Прес», назвала Віктора Медведчука «автором ініціативи» обміну.

«На цьому тлі дивно виглядають кадри, які сьогодні показують українські канали, — наголошується в сюжеті програми «Вести» («Росія – 1»), — київські влади, які 3 роки блокують обмін полоненими у форматі «всіх на всіх», звільнення зробили справжнє шоу. Втім, військові в ньому були статистами, а головним героєм став президент Порошенко».

Незважаючи на те, що російські та європейські ЗМІ відзначають виняткову роль В. Медведчука у підготовці та проведенні обміну, в Україні про його участь практично не говорять. Хоча саме завдяки Віктору Медведчуку, який з кінця 2014 року займається обміном, вдалося повернути в Україну 478 осіб, серед яких військові і цивільні особи, в тому числі Юрій Солошенко, Геннадій Афанасьєв і Надія Савченко.

Віктор Медведчук як спецпредставник з питань гуманітарного характеру в рамках Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях розповів, завдяки кому вдалося провести обмін. «Успішне проведення обміну — звільнення українців, утримуваних по обидві сторони лінії зіткнення, — було б неможливо без участі президента Російської Федерації Володимира Путіна, який відгукнувся на прохання проявити гуманізм і надати сприяння в обміні утримуваними особами. У той же день він звернувся до керівництва невизнаних республік, з проханням провести обмін. І як відомо, вони погодилися. Величезну роль у звільненні людей зіграла православна церква. Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирило не тільки підтримав прохання про обмін, з якою я звернувся до Володимира Путіна, але і взяв участь в організації заключного, найбільш відповідального етапу переговорного процесу», — заявив політик.