За підсумками березня найбільш медійно прогресуючим політиком став спецпредставник України з питань гуманітарного характеру в Тристоронній контактній групі в Мінську Віктор Медведчук, повідомляє «Український інститут аналізу і менеджменту політики» (УІАМП).

Проаналізувавши в аналітичній системі «Медіатека» більш 1,4 млн повідомлень - публікацій новинних агентств, інтернет-та друкованих ЗМІ,
телебачення і повідомлень в Facebook за березень-2018 - УІАМП сформував
список 142 найбільш згадуваних політичних фігур України.

Очолив рейтинг медіа-популярності президент України Петро Порошенко.

«Це традиційна ситуація, президент є главою держави, тому логічно, що ЗМІ постійно відстежують всі його слова і вчинки. Наприклад, Леонід Кучма під час перебування президентом теж очолював рейтинги медіа-популярності і впливовості. Винятком був хіба що Віктор Ющенко, іноді поступався першим місцем прем'єр-міністру», - пояснює політичний аналітик Олексій Калініченко.

Найбільш медійно прогресуючим політиком за підсумками березня місяця
став Віктор Медведчук, додавши відразу 29 позицій і зайнявши 16-е місце в списку.

«Першим, хто доклав руку до зростання його популярності, став президент
Петро Порошенко, який під час підсумкової прес-конференції 28 лютого 2018 офіційно назвав Медведчука «найбільш ефективним переговірником між Києвом і Москвою», - зазначив А.Калініченко.

Експерт також нагадав, що під час прес-конференції президент анонсував звільнення «найближчими днями» двох українців.

«І все через один день, 2 березня, Медведчуку вдалося домогтися звільнення і повернути додому українських прикордонників Б. Марцоня і І. Дзюбака, яким російська влада інкримінували незаконний перетин українсько-російського кордону», - підкреслив аналітик.

Калініченко вважає випадок Дзюбака і Марцоня показовим, оскільки даний обмін не підпадає під дію Мінських угод.

«...Але Медведчук зміг переконати Путіна припинити кримінальне переслідування відносно українських прикордонників, а Порошенко - щодо двох російських. Він також розробив і втілив у життя юридичну формулу, яка дозволила повернути Б. Марцоня і І. Дзюбака додому в обмін на російських прикордонників В. Кузнєцова і А. Кулуба», - уточнив Олексій Калініченко.

В кінцевому підсумку, кілька гучних інфоприводів дали кумулятивний ефект, результатом якого і стала 16 позиція у рейтингу найбільш популярних політиків України, вважає політичний експерт.

Примітно, що за підсумками місяця топ-25 рейтингу оновився - його
покинули А. Геращенко, Т. Кутовий, Л. Гриневич, і С. Полторак, повідомляє
УІАМП.