Цинічно-брехлива заява народного депутата від "Самопомочі" пана Опанасенка, що нібито після того, як Віктор Медведчук приєднався "до переговорного процесу, у нас процес зупинився", відображає справжні цілі "партії війни". Про це заявили в прес-службі Громадського руху "Український вибір - Право народу".

"Цілком очевидно, що сміттєва політична сила, яку українці знають тільки через скандал з львівським сміттям, була кровно зацікавлена ​​у зриві наймасштабнішого за останні 15 місяців обміну утримуваними особами. Цілком очевидно і те, що представникам партії "Самопоміч" дуже хотілося б поховати не тільки переговорний процес, а й Мінські угоди і саму ідею мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Однак їм не вдасться цього зробити. Мінські угоди діють і діятимуть. Підтвердженням тому є слова міністра закордонних справ Німеччини Зигмара Габріеля: "Це суттєвий крок для виконання Мінських домовленостей, який ми з нашими французькими партнерами посилено підтримували в рамках "нормандського формату"", - йдеться в заяві Руху.

Крім того, прес-служба зазначила, що не вважає за потрібне коментувати подібні заяви ні Опанасенка, "ні інших сміттєвих діячів, що представляють "партію війни". "Українці чудово знають, завдяки кому з українських політиків став можливий обмін 27 грудня (втім, як і обмін 26 грудня 2014 року, коли вдалося повернути додому 375 осіб). Обміни стали можливими тільки після того, як цим питанням з грудня 2014 го почав займатися Віктор Медведчук. За цей час завдяки участі Медведчука вдалося звільнити 478 осіб - як військовослужбовців, так і цивільних осіб. Цей обмін, якого Україна чекала довгих 15 місяців, став кроком до мирного врегулювання конфлікту на Донбасі", - відзначили в прес-службі.