Повноцінний конституційний процес з обов'язковою участю громадян не лише об'єднає Україну, а й поставить Основний Закон на службу народу, а не олігархам. Таку думку висловив лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук.

За словами політика, сьогодні українське суспільство стало свідком наступу на конституційні права громадян.

"У проєвропейській "демократичній" Україні стаття 5 Основного Закону, яка визначає народ єдиним джерелом влади, перетворилася в декларацію. Україна не використала ті можливості, які давала їй Конституція 1996 року", - констатує В.Медведчук.

Ухвалений, по суті, як компроміс Основний Закон, на думку лідера "Українського вибору", апріорі не міг бути досконалим.

"Після історично значимої, архіважливої ​​для становлення молодої держави "конституційної ночі" мало хто розумів, що результативне голосування ознаменувало не завершення, а початок ... тривалого і крайнього складного процесу написання нової народної Конституції - Конституції, яка буде діяти в інтересах Українського народу, а не політичних і олігархічних еліт", - стверджує політик.

Популярні новини зараз

Збіднілі на локдаунах українці почали продавати повітря по 40 грн: заробляють, як можуть

Дівчинка довгі місяці підкидала воші школярам, діти зрозуміли не одразу: "Розчесала волосся виделкою і...."

Антоніна Матвієнко показала свою маму у 24 роки: "Боже, яка красуня"

Надя Дорофєєва спустила бюстгальтер і показала шрам на грудях: ховала 4 роки від усіх, крім Дантеса

Показати ще

Тільки спочатку 2000-х, зазначив В.Медведчук, вже стало очевидно, що Україна повинна обрати шлях розвиненого парламентаризму європейського зразка.

"Саме цю мету переслідувала конституційна реформа 2004 року. Забезпечивши перехід до парламентсько-президентської республіки, усунувши дисбаланс влади шляхом введення системи стримувань і противаг, вона відкрила новий етап в історії України. Можу сказати, що свого часу у конституційної реформи було чимало критиків і непримиренних противників: у 2004 році проти неї категорично виступали представники "помаранчевої" команди - ті політики, які десять років по тому, в лютому 2014 го, визнали правоту і справедливість цієї ідеї", - підкреслив лідер "Українського вибору".

В.Медведчук вважає, що сьогодні "доморощені демократи" критикують і відкидають ідею федеративного устрою України настільки ж жорстко і непримиренно, як критикували в 2004 році конституційну реформу.

"Задовго до виникнення конфлікту на Донбасі я говорив, що федералізація - це ліки від розпаду ... У нинішніх умовах федеративний устрій - це запорука об'єднання, "зшивання" країни. Я послідовно виступав і виступаю за федералізацію України конституційним шляхом, навіть прекрасно розуміючи, що сьогодні ця ідея не має масової підтримки у суспільства. Але я переконаний: час все розставить по своїх місцях ... Але для цього Україні потрібна не "конституційна ніч", а повноцінний конституційний процес з обов'язковою (!) участю громадян країни", - підкреслив лідер "Українського вибору".