На думку публіциста і телеведучого Дмитра Джангірова, в питанні обміну полоненими між Києвом і невизнаними республіками настає момент істини, а сам обмін стане точкою відліку для запуску плану з мирного врегулювання на Донбасі. Про це Джангіров написав у своєму Facebook, коментуючи заяви Володимира Путіна і Рекса Тіллерсона, що прозвучали в ході прес-конференції російського президента в четвер, 14 грудня.

"У питанні обміну полоненими/утримуваними особами на Донбасі дійсно настає момент істини. Мені вже доводилося писати про те, що обмін полоненими напередодні Різдва – важливий для Заходу символ (або, якщо хочете – ритуал) деескалації ситуації, навіть у відсутності інших позитивних сигналів", - написав Дмитро Джангіров, пояснюючи, чому Путін зробив акцент на даному питанні.

Джангіров розшифровує значення, яке має обмін полоненими для мирного врегулювання в цілому.

"Ситуація з обміну полоненими найбільш зрозуміла – його абсолютно реально здійснити буквально в найближчі дні; всю підготовчу і переговорну роботу вже провів Віктор Медведчук в межах даних йому повноважень з боку президента Порошенко. Після цього можна буде вже після Нового Року – приступати до нелегкого обговорення резолюції ООН по миротворцях – в ситуації, коли американці підштовхують Київ вносити поправки в російський варіант документу. Ну, а потім настане черга безпосередньо "Комплексу заходів по виконанню Мінських угод", "прочитання" якого сторонами суттєво різняться", - пояснює Джангіров послідовність дій.

Джангіров звертає увагу на заяву Рекса Тіллерсона під час виступу в Атлантичній раді у Вашингтоні, коли держсекретар США заявив, що Києву теж потрібно виконувати свої зобов'язання згідно Мінських угод.

Популярні новини зараз

У мережу злили фото Потапа до популярності: довге волосся і сережка у вусі

Могилевська блиснула оголеним торсом на шоу "Маска": "40 сантиметрів, між іншим"

Ткач з "Квартал 95" перетворився на Кароль і довів Потапа до сліз: "Тіна після карантину"

Леся Нікітюк з мамою здивували українців: як дві краплі

Показати ще

"Він закликав РФ використовувати свій вплив на самопроголошені республіки для припинення конфлікту на сході України; в той же час, заявив, що "уряд у Києві має ще багато зробити в рамках виконання реформ і зобов'язань Мінськими Угодами". Тобто, Вашингтон однозначно наполягає на виконанні "Мінська-2", - нагадує Дмитро Джангіров.

"Якщо розшифрувати публічні заяви Тіллерсона та інших значущих фігур, то на практиці мова йде про виконання "плану Медведчука", перший етап якої передбачає виконання політичних пунктів Мінських угод з боку Києва", - так Джангіров розшифрував слова Тіллерсона.

"Спецпредставник України в Мінській гуманітарної підгрупі Тристоронньої Контактної Групи запропонував в якості першочергових заходів (після обміну полоненими і встановлення режиму міцного перемир'я) прийняти такі закони: 1) про амністію учасників подій на Донбасі; 2) про внесення змін до Конституції в частині децентралізації; 3) про особливий порядок управління на Донбасі; 4) про проведення виборів на території Донбасу", - пояснює публіцист.

"Тобто, слова Тіллерсона відносно українських "зобов'язань Мінськими угодами" звучать в унісон з "планом Медведчука", – приходить до висновку Дмитро Джангіров. - І "домашню роботу", задану главою Держдепу, можливо, доведеться виконувати вже досить скоро. У всякому разі, після обміну полоненими, який готується орієнтовно на "західне" Різдво 25 грудня..."

Джерело -https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=375761502869266&id=100013062576677