Віктор Медведчук вважає, що справжньою метою «мовної статті» закону України «Про освіту» був наступ на конституційні права насамперед російськомовних громадян.

«Сьогодні, коли зусиллями представників «партії війни» русофобська істерія зводиться в ранг національної ідеї, постмайданна команда веде безпрецедентний по своїй жорсткості і абсурдності наступ на права російськомовних громадян: від заборони російських телеканалів, обмеження ввезення книг з РФ, здійснення блокування російських інтернет-ресурсів, запровадження мовних квот на радіо і телебаченні, що обмежують російськомовний контент, до заборони на навчання рідною мовою», — пише лідер Громадського руху «Український вибір — Право народу» у своїй статті, опублікованій в газеті «Аргументи і факти в Україні».

При цьому він заявив, що було б неправильним вважати, що мовне питання виникло тільки після прийняття скандального закону «Про освіту».

«Політика Києва щодо мов національних меншин (і, особливо хочу це підкреслити, в першу чергу щодо російської мови) протягом останніх трьох з половиною років будувалася виключно на брехні і насильстві», — підкреслив Медведчук.

Він нагадав, що 23 лютого 2014 року Рада підтримала проект закону про визнання таким, що втратив чинність Закону України «Про засади державної мовної політики» — документ, що обмежує права російськомовних громадян, національних меншин.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина після розриву з Олександром Еллертом різко перейшла на українську: "Мовний режим"

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

Юрій Горбунов кардинально змінив зовнішність перед пологами Каті Осадчої, українці не впізнали

Показати ще

«Саме це рішення ВР стало детонатором соціального вибуху, каталізатором подальших подій у Криму й на Донбасі, які призвели до трагічних для України наслідків. Мільйони жителів Південного Сходу України розцінили дії парламенту як зневагу до культурно-історичних особливостей регіонів, як намір влади нав'язати їм єдині стандарти», — зазначив політик.

Проте, пише Медведчук, незважаючи на це, влада продовжує наступ на права російськомовних громадян, поступово скорочуючи використання російської мови у всіх сферах.

«Ось тільки, організувавши кампанію по витісненню російської мови з усіх сфер спілкування, євроінтегратори забули, що Україна не моноэтничное держава... Забули євроінтегратори і про те, що значний пласт нашої національної культури створений російською мовою... Відмовляючись від російської мови, ми віддаємо частину власної культурної спадщини ― зраджуємо пам'ять про тих співвітчизників, які творили російською або російською і українською мовами», — впевнений лідер «Українського вибору».

Також він підкреслив, що «нова» мовна політика не узгоджується із задекларованою Києвом ідеєю реінтегрувати Донбас.

«Наївно було б вважати, що таке ставлення влади до російськомовним громадянам буде сприяти поверненню Донбасу в Україну і України на Донбас. Така політика веде не до об'єднання країни, а поглиблення розколу між регіонами. І в цьому весь цинізм влади», — уклав Ст. Медведчук.