Віктор Медведчук, спецпредставник з питань гуманітарного характеру в рамках Тристоронньої контактної групи, в інтерв'ю ВВС розкрив подробиці майбутнього великого обміну полоненими.

«Після наймасштабнішого обміну, який мав місце 27 грудня 2017 року, ми провели два точкових обміну. Паралельно з того часу триває підготовка до другого етапу цього великого обміну. На сьогоднішній день з тих осіб, яких шукають невизнані республіки на території України, встановлені десь 104-109 чоловік. З тих, кого шукає українська сторона на непідконтрольній території, в Донецьку та Луганську, достовірно встановлено 37 осіб. Це — цифри, які є предметом переговорного процесу, який не припинявся ні на хвилину», — повідомив політик.

Він підкреслив, що паралельно йде переговорний процес щодо звільнення громадян України, які утримуються в місцях позбавлення волі і притягуються до кримінальної відповідальності на території РФ.

Також В. Медведчук заявив, що говорити про конкретні дати обміну сьогодні не доводиться.

«Можу сказати тільки про принципи переговорного процесу. Представники Донецька і Луганська вважають, що на другому етапі обміну необхідно застосувати принцип «всіх встановлених осіб на всіх встановлених». Якщо повернутися до тих цифр — 104-109 і 37 — виходить, що такий обмін міг відбутися навіть сьогодні. Але українська сторона поки не готова дати своє бачення цього питання і можливість такого обміну. Так, робляться спроби якихось проміжних рішень. Ми продовжуємо переговори про якісь проміжні обміни, але боюся, що це навряд чи вийде», — вважає Медведчук.

Популярні новини зараз

Вагітна Катя Осадча "поховала" зірку "Дизель шоу" Яну Глущенко після ювілею: "Вже щось не так"

Головний санлікар України Кузін попередив про новий локдаун і третю хвилю ковіду - "Він не зникне"

Справжні імена та прізвища Дантеса, Саніної, Джамали, Тіни Кароль: Камалія "порвала" всіх

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

За його словами, на першому етапі українська сторона заявила, що з нового обміну потрібно виключити певні категорії людей, проте Донецьк і Луганськ з цим не погоджувалися і змінили свою позицію лише після того, як з таким проханням до них звернувся президент Російської Федерації Володимир Путін.

«Зараз принципи трохи змінилися, але сказати, що ми знайшли спільний знаменник для звільнення людей, я, на жаль, поки не можу», — додав спецпредставник з питань гуманітарного характеру в рамках ТКГ.