На думку Віктора Медведчука, підносячи розвал промисловості як пріоритет насамперед сільськогосподарської галузі, уряд приховує реальний стан справ: Україна стає просто аграрно-сировинним придатком Заходу.

Як перетворення у "аграрну наддержаву» обернулося для нашої країни стрімкою деіндустріалізацією, лідер "Українського вибору — Права народу" написав у своєму блозі.

"Влада слухняно взяла на озброєння стратегію, озвучену в 2016 році тоді ще послом США в Україні Джеффрі Пайеттом: країна "повинна стати аграрною наддержавою". Зусиллями єврореформаторів промисловий потенціал України на корені знищується. За оцінками прем'єра Володимира Гройсмана, з урахуванням переробки агропромисловий комплекс вже становить 16-17% ВВП України. І цей показник влада має намір довести до 20-25%. У 2017 році експорт аграрної та харчової продукції перевищив $17,9 млрд (загальний річний експорт ― $43,3 млрд). Але при цьому Україна постачає на світовий ринок в основному зерно, рослинну олію і насіння. Друга за величиною стаття експорту після аграрної продукції ― продукція металургійного комплексу. Тобто наголос робиться на сировину. Після розриву торговельно-економічних відносин з Росією постачання за кордон українських товарів з високою доданою вартістю звелися до мінімуму", — зазначив політик.

Він також звернув увагу на те, що статус України як космічної держави йде в небуття, причому почався цей процес саме з приходом до влади єврореформаторської команди.

"Цифри говорять самі за себе: за даними Державного космічного агентства, в 2012 році підприємствами галузі було вироблено та реалізовано продукції на суму майже $537,5 млн, експортовано ― на $312,5 млн. При цьому і експорт, і виробництво демонстрували зростання. Через п'ять років, за підсумками 2017-го, підприємствами галузі було вироблено та реалізовано продукції на приблизно $180 млн, експортовано ― на $87 млн Фінансування мізерне і продовжує скорочуватися. Якщо в держбюджеті-2017 на космічну галузь було передбачено 2,91 млрд грн (на 14,2% менше, ніж у 2016 році), то в держбюджеті-2018 і того менше 2,03 млрд грн", — звернув увагу політик.

Популярні новини зараз

"Не догледіла", - Юрій Ткач з "Квартал 95" з дружиною здивували знімком з Туреччини

Леся Нікітюк не змовчала через домагання Костянтина Меладзе: "Хотілось би"

Арсен Мірзоян показав, заради чого тікає з дому щоранку: поки Тоня Матвієнко спить

Юрій Ткач "проміняв" "Квартал 95" на роботу в розкішному готелі: "Тепер ви знаєте"

Показати ще

Така ж плачевна ситуація, констатував В. Медведчук, спостерігається і в інших галузях: багато промислових гігантів і заводів "з історією" припинили своє існування або працюють з частковим завантаженням.

"Миколаївський суднобудівний завод, "Азовмаш", "Південмаш", Кременчуцький автоскладальний завод "Львівсільмаш" і це лише частина довгого списку. Авіаконцерн "Антонов" ліквідовано, а підприємства, які входили в нього перейшли в "Укроборонпром". Легендарний ЗАЗ в минулому році випустив менше 2 тис. машин», — підкреслив політик.

На думку лідера "Українського вибору", підносячи розвал промисловості як переорієнтацію економіки, як пріоритет насамперед сільськогосподарської галузі, західні партнери і керований ними в ручному режимі уряд намагаються приховати реальне становище справ: Україна стає просто аграрно-сировинним придатком.

"Саме цей процес вони і називають перетворенням у "аграрну наддержаву", — вважає Віктор Медведчук.