Лідер Громадського руху «Український вибір - Право народу» Віктор Медведчук напередодні зустрічі Волкера і Суркова, яка повинна відбутися в Дубаї у п'ятницю, 26 січня, прокоментував позицію і плани американського представника: «Декілька слів про подвійні стандарти Держдепу. Вчора, після зустрічі з депутатами «Опозиційного блоку» - Юрієм Бойком і Сергієм Льовочкіним - спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер розродився жалісливо-спасенним постом в Twitter: «Взяв участь у цікавій дискусії і підтримав прагнення до миру і нормалізації на Донбасі». Лицемірство Волкера (відразу пригадується вовк в овечій шкурі) не знає кордонів».

«Всього декількома годинами раніше в інтерв'ю «Радіо Свобода» спецпредставник США говорив прямо протилежне: «Закон впорядковує військову операцію...», «А те, що там немає згадки про "Мінськ", не означає, що він суперечить "Мінську"». Словом, геополітична казуїстика і дипломатичне словоблуддя у найкращих традиціях Держдепу (саме такі меседжі активно цитують представники «партії війни»). У цьому не було б нічого дивного, якби не одне вагоме «але». Пан Волкер зробив цю заяву напередодні анонсованої зустрічі з помічником президента РФ Владиславом Сурковим», - наводить слова політика його прес-служба.

«Гадаю, представнику Держдепу хороша відома позиція Росії з цього питання (буквально вчора міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що київська «партія війни» «хоче поховати Мінські домовленості і йде на поводу у екстремістів»). В такому випадку про який діалог, про які переговори може йти мова? У Росії і США діаметрально протилежні позиції: якщо Москва виступає за повне і беззастережне виконання Мінських угод, то Вашингтон - за допомогою керованої в ручному режимі київської влади і «конструктивного» діалогу з опозицією - має намір остаточно поховати не тільки «Мінськ», а й «нормандський формат» і будь-які спроби відновити мир в Україні», - упевнений Медведчук.