В. Медведчук прокоментував українізацію телеефіру

поділитись
Медведчук назвав мовні квоти у телеефірі порушенням прав українців

Зобов'язавши телеканали вести три чверті мовлення українською мовою, Верховна Рада порушила права громадян і Конституцію України, заявив Віктор Медведчук, коментуючи результати сьогоднішнього голосування.

"Ігноруючи Конституцію України та грубо порушуючи права громадян, Верховна Рада 269 голосами підтримала черговий дискримінаційний законопроект "Про внесення змін у деякі закони України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації". Цілком очевидно: головна причина того, що у ВР в черговий раз було піднято "мовне питання" (вкрай болюче для всього російськомовного населення країни), — це спроба посилити розкол у суспільстві, спровокувати новий виток протистояння. Прийнятий закон суперечить Конституції України, статті 10 якій говориться, що у нас в країні "гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України", — зазначив політик.

Він також поставив під сумнів зростання "попиту на національний аудіовізуальний продукт державною мовою" і обурення громадян "випадками невикористання державної мови при здійсненні діяльності у сфері телерадіомовлення, що призводить до різного роду спорів і конфліктів", про що заявили автори законопроекту.

"Власники медіа були проти затвердження квот і навіть намагалися зірвати голосування з цього питання. А кому, як не їм, краще всього відомо, якою мовою медіапродукт більш затребуваний і економічно вигідний!" — підкреслив В. Медведчук.

Автор матеріалу: 
Ася Рябошапка
Теги: 
Віктор Медведчук, мовні квоти, телебачення
На "вибори" у Крим вже приїхали "спостерігач" і "журналіст" з Німеччини
0
0
21:31 17.03.2018
Ракетна тема у виступі Путіна має значно більше вимірів
0
0
20:55 17.03.2018
Президент впевнений, що це станеться в найближчі кілька років
0
0
20:05 17.03.2018
У Кремлі знали про недопуск росіян до виборів на території України
0
0
19:44 17.03.2018