Віктор Медведчук в інтерв'ю «Новій газеті» заявив, що Україна перебуває під зовнішнім управлінням США. За його словами, всі рішення, які приймаються сьогодні — від політики до соціально-гуманітарної сфери, ― йдуть врозріз з інтересами народу.

«Скажу більше, народ ніхто не питає. Зараз наша влада покірно виконує всі вимоги Заходу і в першу чергу Вашингтона. Нам постійно твердять про суб'єктності, незалежність, суверенітет... Але про яку незалежність, про який суверенітет може йти мова, якщо центр прийняття всіх рішень у нас сьогодні знаходиться в... посольстві США? Якщо у нас вища політична інстанція в країні — це посол США?» — зазначив Медведчук.

Він заявив, що Україні не просто нав'язують точку зору, а прямо вказують, що треба зробити. «Ми постійно чуємо вимоги Заходу: провести приватизацію, відкрити ринок землі, підняти пенсійний вік, підвищити тарифи. Ось останній приклад ― вимога МВФ, Світового банку, Вашингтона, Брюсселя, що стосується прийняття закону про антикорупційне суді», — підкреслив політик.

На його думку, Україні не повинні розглядати як об'єкт зовнішнього впливу — країна повинна бути незалежною і суверенною, суб'єктом, а не об'єктом міжнародної політики. «Зараз, після розриву відносин з Росією та підписання, як я часто кажу, і це відповідає дійсності, кабального договору про створення ЗВТ з ЄС, ми бачимо падіння економіки України. Обвалилася національна валюта, впали соціальні виплати, зростає безробіття і злочинність, просто катастрофічне становище в гуманітарній сфері, втрачені господарські зв'язки з неконтрольованими територіями Донбасу внаслідок економічної блокади», — зазначив лідер Громадського руху «Український вибір — Право народу».

Говорячи про корупцію в Україні, Медведчук нагадав, що колишній віце-президент США Джо Байден заявив, що «відчайдушно схвильований регресом в боротьбі з корупцією в Києві». «Почекайте, але хіба не Америка постійно заявляла, що курирує антикорупційні реформи в Україні? Той же Байден про це говорив неодноразово. Так з чим вони боролися і як? І чому сьогодні Україна має такий рівень корупції, якого не бачила за всі роки незалежності, навіть у часи Януковича? Тому що мета всіх цих кураторів — не боротьба з корупцією, а повне підпорядкування України», — зазначив політик. Він додав, що всі заяви Заходу сприймає виключно як засіб тиску на Україну, як втручання у внутрішні справи незалежної держави.

Популярні новини зараз

Віктор Павлік розчулив кадрами з маленьким сином без Каті Репяхової: татусь зі стажем

Заміжня Оля Цибульська заговорила про курортний роман: "Вже горить"

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

Показати ще

У той же час Медведчук зазначив, що сьогодні Вашингтон повністю керує НАБУ. «Це не тільки підтверджується, це очевидно, це вже давно не ховається. Глави НАБУ і САП врегулюють свої конфлікти в посольстві США... Ще раз повторю: я обома руками за те, щоб боротися з корупцією. Але те, що нам пропонують, це не боротьба з корупцією, а здача суверенітету», — заявив лідер «Українського вибору».