Стан української економіки після чотирьох років еврореформ і співпраці з МВФ просто катастрофічний. Про це у своєму блозі пише лідер Громадського руху «Український вибір — Право народу» Віктор Медведчук.

«В кінці 2013 року державний і гарантований державою борг України становив 40% ВВП. До кінця 2017-го його розмір збільшився мало не вдвічі, перевищивши позначку в 80% ВВП. У 2013 році ВВП України на душу населення був більше $4075. А вже у 2016-му скоротився до $2221. Середньомісячна зарплата у 2017 році в цілому по країні склала $267 (в 2013-му вона перевищувала $408). «Осучаснена» урядом в 2017 році пенсія в 2,3 рази нижче, ніж до еврореформ. Сьогодні вона трохи більше $48, в той час, як в 2013 році становила майже $112», — зазначив Медведчук.

Він також зазначив, що про катастрофічний стан справ в країні свідчать дані численних міжнародних рейтингів. Зокрема, Україна зайняла 7-е місце в рейтингу найбільш нещасних країн за версією Bloomberg. У рейтингу процвітання Інституту Legatum Україна на 112-му місці, хоча ще в 2013-му займала 64-ю позицію. У рейтингу «Найкращі країни для комфортної пенсії» Україна опинилася в останній десятці ― на 72-му місці. У рейтингу економічної свободи за версією Heritage Foundation Україна серед європейських країн на 44-му ― останньому місці.

«Влада обіцяла знизити податки, захищати право власності, створити умови для розвитку бізнесу, поліпшити інвестиційний клімат в країні, подолати корупцію. Але замість «Мекки інвестицій» Україна перетворилася в країну, яку іноземний капітал обходить десятою дорогою... евроинтегрирующейся Україні не залишилося жодної сфери економіки, жодної галузі, яка б не постраждала внаслідок проведених владою реформ. Для мільйонів українців так званий цивілізаційний вибір обернувся безробіттям, безпросвітною бідністю і відсутністю віри у завтрашній день», — заявив політик.

У той же час, зазначив він, влада отримує дивіденди від евромайдана. Так, витрати на утримання Кабміну за останні чотири роки зросли в 6,5 рази, вміст парламенту і Держуправління справами подорожчала більш ніж удвічі. На думку Медведчука, не дивно, що 71% українців вважають, що країна рухається в неправильному напрямку.

Популярні новини зараз

У Насті Каменських помер тато: що відомо про найріднішого чоловіка співачки

Дан Балан зворушив Тіну Кароль романтичним жестом до її 36-річчя: "Дорога..."

Нова кохана колишнього Ані Лорак показала їхнє сімейне щастя - двоє "діток"

Ексдружина Аршавіна показала понівечене хворобою обличчя: "Лікарі вирізали все"

Показати ще

«Фінансова криза, економічна деградація, деіндустріалізація, зростання безробіття та тотальне зубожіння громадян ― такі реалії «європейської» України. «Цивілізаційний вибір», покликаний забезпечити стабільне процвітання, як переконували нас «майданні лідери», виявився фатальним вибором ― і для країни, і для народу. Стабільна злидні ― ось все, що забезпечили українцям євроінтегратори», — підкреслив лідер «Українського вибору».