Лідер Громадського руху «Український вибір - Право народу» Віктор Медведчук заявив, що останнім часом Україна лише закріплює принизливий для себе статус аграрно-сировинного придатка Заходу.

«Переможні реляції еврореформаторов про стрімке зростання експорту, наведені у звітах графіки і статистичні дані створюють вельми райдужну картину: Україна активно нарощує експорт. Так, за даними Державної фіскальної служби, за 9 місяців 2017 року Україна експортувала товарів на суму $ 31,3 млрд. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року експорт збільшився в 1,2 рази », - написав політик у своєму блозі.

При цьому він зазначив, що якщо порівнювати з аналогічним періодом 2013 року, картина виглядає не райдужної, а відверто гнітючою. Так, в січні - вересні 2013 року Україна експортувала товарів на суму $ 46,3 млрд, в той же час експорт в країни ЄС зріс вкрай незначно - з $ 11,9 млрд за 9 місяців 2013 року до $ 12,6 млрд за аналогічний період поточного року .

«Мабуть, так у поданні чиновників виглядає« прорив »на європейські ринки! Однак це тільки одна сторона медалі. Якщо на європейському напрямку експортери хоч і з труднощами, але змогли повернутися до показників доевромайданной економіки, то експорт в країни СНД обвалився безповоротно - знизився майже в 3,3 рази за останні чотири роки (з $ 16,6 млрд в січні - вересні 2013 року до $ 5,05 млрд у 2017-го). І, як бачимо, компенсувати ці втрати Україною нічим », - підкреслив Медведчук.

Він додав, що сьогодні євроінтегратори метушаться в пошуках нових ринків збуту - ініціюють приєднання до Митного союзу ЄС, проголошують курс на підкорення африканських ринків і роблять спроби пробитися на ринки Азії.

Популярні новини зараз

Анна Богдан пішла війною на Юлю "Зайку" після фальшивого весілля: "Казала, що Міша сумний зі мною"

Оля Полякова знялася в однакових бікіні з 16-річною донькою Машею: немов подружки

Мама Дана Балана заспівала українською після знайомства з Тіною Кароль: ідеальна "свекруха"

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

Показати ще

«Влада намагається переконати підприємців в привабливості ринку Індії, запускає ЗВТ з Канадою, веде переговори про зону вільної торгівлі з Туреччиною, Ізраїлем і навіть В'єтнамом. Однак подібні, вибачте на слові, реформи допомагають економіці не більше, ніж мертвому припарки », - впевнений лідер« Українського вибору ».

Також він повідомив, що Україна не тільки втратила в обсягах експорту, за роки євроінтеграційних реформ істотно змінилася і його структура - тепер країна поставляє на зовнішні ринки переважно сировину і товари з низькою доданою вартістю: зерно, масло і жири, руду і метали.

«Продукція з високою доданою вартістю в країни Євросоюзу практично не експортується - її традиційно купувала Росія, але з введенням Україні загороджувальних заходів, а потім і у відповідь дзеркальних заходів з боку РФ торгово-економічне співробітництво між нашими країнами суттєво скоротилося», - зазначив політик.

Однак останнім часом, за його словами, в торгових відносинах намітилася позитивна динаміка. Так, за підсумками перших 9 місяців експорт української продукції в РФ (в порівнянні з аналогічним періодом 2016- го) виріс на 16%, а російський імпорт в Україну - на 33%.

«Однак на цьому позитив закінчується. Про колишні обсяги двосторонньої торгівлі з РФ залишається лише мріяти. Коопераційні зв'язки розірвані, інвестиції зупинені, технічні напрацювання втрачені. Відповідно, високоточні виробництва простоюють, технологічний прогрес проходить повз, а Україна, як не прикро це констатувати, лише закріплює принизливий для себе статус аграрно-сировинного придатка Заходу », - уклав В. Медведчук.