Ухвалення законопроекту «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях» завадить дипломатичного врегулювання конфлікту на Сході України. Таку думку висловив лідер Громадського руху «Український вибір - Право народу» Віктор Медведчук.

«Даний законопроект вкрай небезпечний для нашої країни. По суті, він відкриває ящик Пандори, запускає процеси, на які Київ вплинути вже не зможе ... По-перше, досить більш глибоко, ніж це роблять наші політики, вивчити текст законопроекту, щоб зрозуміти: наміри влади врегулювати конфлікт на Донбасі мирним шляхом залишилися в минулому », - пише Медведчук у своєму блозі. Він зазначає, що в тексті законопроекту тільки один раз згадується про те, що Рада залишається прихильною політиці мирного врегулювання на основі міжнародного права і Статуту ООН, в той же час в документі взагалі не йдеться про реінтеграцію Донбасу.

«По-друге, положення законопроекту про« захист прав і свобод громадян України, які проживають на цих територіях », суто декларативні. В останні роки всі дії влади - від припинення соціальних виплат жителям непідконтрольних територій, здійснення транспортної, енергетичної блокади до прийняття закону «Про освіту» з його відверто дискримінаційною, що порушує права російськомовних громадян «мовної статтею» - свідчать про те, що Київ має намір вести боротьбу нема за громадян, а виключно за території », - заявив лідер «Українського вибору».

Також він зазначив, що визнання Росії країною-агресором створить серйозні бар'єри на шляху вирішення конфлікту дипломатичним шляхом.

«Якщо справжня мета України (судячи із заяв української влади) - світ, то потрібно і рухатися до світу, а не посилювати конфронтацію, в тому числі і на зовнішньополітичному фронті», - упевнений Медведчук.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська змінила образ, "відмовилася" від довгого волосся і карих очей: "Дуже екстравагантно"

Газ по 15 гривень, а електроенергія за 2,50: як зміняться ціни для українців у серпні

Марина Боржемська влаштувала доньці казковий День народження, Узєлкова не видно: "На святі не був?"

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

Він уточнив, що за наполяганням представників «партії війни» до другого читання з тексту документа планується прибрати навіть сама згадка про Мінських угодах. Однак, на думку політика, задекларувавши намір вийти з мінського процесу, Україна втратить підтримку Франції та Німеччини, які вважають Мінські угоди єдино можливими для мирного врегулювання конфлікту. Більш того, підкреслив Медведчук, без домовленостей з РФ закрити кордони між РФ і ОРДО - Орлоя і відновити територіальну цілісність України не зможе.

«А тому замість вкрай небезпечного для України законопроекту« Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях »необхідно розробити план саме по реінтеграції Донбасу і приступити до його виконання. Сьогодні це єдиний спосіб зберегти територіальну цілісність країни, повернути не тільки території, але і жителів Сходу України - повернути Донбас в Україну та Україну на Донбас », - підсумував лідер «Українського вибору».