У ситуації, коли канал обміну думками між РФ і США по лінії Волкер-Сурков поставлений на паузу, існує три варіанти розвитку подій.

Таку думку висловив політолог Василь Вакаров, експерт з антикорупційної політики, повідомляє «Кореспондент».

На думку експерта, подібна пауза виглядає логічно, оскільки після
президентських виборів Кремль, як і очікувалося, проводить ревізію своєї зовнішньої політики.

«На сьогоднішній день існує три варіанти розвитку ситуації: Кремль
дійсно планує замінити Суркова; пауза в роботі каналу викликана переглядом курсу зовнішньої політики РФ, а рішення по кандидатурі переговірника поки не прийнято; Сурков залишається представником Росії на переговорах по Україні», - допускає Вакаров.

У разі заміни переговірника, зазначив експерт, новому представнику РФ знадобиться час, щоб увійти в курс справи - в такій ситуації зростає роль альтернативних каналів комунікації між Києвом і Москвою.

Популярні новини зараз

Палкий коханець міцно застряг у своєї колишньої: ледве дихав та втрачав свідомість

Українські вчителі знайшли, чим зайнятися на канікулах - гарують у Польщі за 5 тисяч доларів на місяць

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Показати ще

«Першими в новій ситуації зорієнтувалися іноземні ЗМІ, які вишикувалися в чергу за інтерв'ю до Віктора Медведчука, спецпредставникова України з питань гуманітарного характеру в Мінській контактній групі. Саме Медведчук давно налагодив канал комунікації з Кремлем на вищому рівні. Хто б не став новим переговірником з боку РФ, в елітній ієрархії він буде виконавцем, а Медведчук контактує особисто з Путіним, який приймає рішення», - звернув увагу експерт і додав, що призначити Медведчука до складу Тристоронньої контактної групи президенту Порошенко в 2014 році рекомендувала канцлер ФРН Ангела Меркель.

«У свіжому інтерв'ю Deutche Welle Медведчук визнав, що президент Путін йому довіряє. Тому український президент Петро Порошенко не просто має можливість тримати руку на пульсі переговорів США-РФ, але і впливати на їх утримання», - вважає Вакаров.

Він також прокоментував версію деяких ЗМІ, згідно з якою новим переговірником від РФ повинен стати виходець з України, віце-прем'єр російського уряду Дмитро Козак.

«Хоча ім'я Козака в останні роки не звучить в контексті міжнародних
відносин, не варто думати, що нинішній віце-прем'єр РФ чужий до питань зовнішньої політики. Наприклад, з його ім'ям пов'язують план молдавсько-придністровського врегулювання, відомий в 2003 році як «Меморандум Козака». Хоча в кінцевому підсумку план вирішення конфлікту між Молдовою і Придністров'ям так і залишився на папері», - нагадав Василь Вакаров.

У той же час інформаційний вакуум, що виник в даній ситуації, - це завжди ризик появи чуток і домислів, вважає експерт.

«І завдання державного апарату в таких випадках - працювати на випередження, інформуючи суспільство, що відбувається і до чого потрібно готуватися», - резюмував Василь Вакаров.