24 травня в Мінську пройшли переговори Тристоронньої контактної групи та всіх підгруп, включаючи гуманітарну, яка обговорювала звільнення утримуваних осіб у форматі "всіх на всіх". За підсумками переговорів Ірина Геращенко заявила, що ОРДО і ОРЛО будуть вести переговори тільки з Віктором Медведчуком.

Спецпредставник України з гуманітарних питань у Тристоронній контактній групі та представник у гуманітарній підгрупі Віктор Медведчук прокоментував, на якому етапі знаходиться процес звільнення утримуваних осіб.

"На початку 2017 року на засіданні гуманітарної підгрупи в Мінську ми погодили "дорожню карту" обміну за формулою "всіх на всіх", яка складається з декількох етапів. На першому етапі ми узгоджували списки осіб, які розшукувалися кожної зі сторін як на території ОРДО і ОРЛО, так і на підконтрольній території Україні. Наступним етапом є верифікація. Ряд осіб, а таких було кілька сотень, відмовлялися від обміну і переміщення їх на територію ОРДО та ОРЛО. Представники останніх згідні були прийняти ці дані та виключити їх зі списку на обмін, але за умови, що їхня відмова буде підтверджена їх представниками", — заявив Медведчук.

За словами політика, серед осіб, які відмовляються відправлятися на територію ОРДО і ОРЛО, є як ті, хто вже перебуває в місцях позбавлення волі: під слідством, судом або відбуває покарання, а також ті, хто вже відбув покарання або був засуджений умовно.

"На сьогоднішній день процес верифікації не закінчений, тому що частина осіб, які розшукувалися ОРДО і ОРЛО, і чиє місцезнаходження на території України встановлено — не підтвердили свою відмову від переміщення на території ОРДО і ОРЛО їх представниками. Саме в цьому полягає причина, з якої можна перейти до наступного етапу – визначення остаточних списків для обміну в форматі "всіх на всіх", а також дати обміну. До вирішення цих питань можна перейти тільки після закінчення процесу верифікації", — пояснив В. Медведчук.

Популярні новини зараз

Солістка Go_А Катя Павленко і Manizha "подружилися" напередодні Євробачення: "Ніякої злоби один до одного"

Тоня Матвієнко та Арсен Мірзоян пройшлися по червоній доріжці: зразкова пара

Олена Кравець з "Кварталу 95" з нетерпінням чекає на зміни: "Виклик для мене"

Стосунки з "Холостяком" Мельником і зізнання за сценарієм: Юлія "Зайка" розкрила шанувальникам правду

Показати ще

У сформованій ситуації, впевнений політик, необхідно продовжувати і завершити верифікацію, або досягти домовленості з представниками ОРДЛО про виключення цих осіб зі списків на обмін.

"Але зробити це треба шляхом домовленостей, а не за допомогою ультиматумів і вимог, які абсолютно точно не сприяють успіху переговорного процесу. Необхідно завершити цей етап і вийти на фінішну пряму в справі звільнення наших громадян", — підкреслив Медведчук, додавши, що переговори з обміну утримуваних осіб ведуться в постійному режимі, і не тільки в Мінську, але й безпосередньо з представниками і керівництвом ОРДО і ОРЛО.