Політична воля реалізувати Мінські угоди у президента Порошенко є, але немає політичного ресурсу. Від чого залежить здатність домовлятися президента, в інтерв'ю RT розповів Віктор Медведчук, спецпредставник з питань гуманітарного характеру в Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях.

Політик спростував твердження про те, що президент України не зацікавлений у виконанні Мінських угод.

«Враховуючи мої стосунки і контакти з президентом України, пан Порошенко неодноразово згадував про те, що у нього є політична воля для реалізації Мінських угод. Але, на жаль, у нього фактично повністю відсутній політичний ресурс. Політичний ресурс, який сьогодні розміщений у парламенті, політичний ресурс частково тих представників влади, які виступають проти реалізації Мінських угод. Тому тут домовлятися президента країни залежить від того, що він може зробити, маючи ті конституційні повноваження, які у нього є, і як він може при цьому впливати на парламент, від якого безпосередньо залежить реалізація політичної частини Мінських угод», — пояснив В. Медведчук.

Він зазначив, що прийняття законів з Донбасу безпосередньо залежить від Верховної Ради.

«...Від кого ще може залежати прийняття закону про амністію або прийняття законів і законодавчих актів, включаючи зміни до Конституції України щодо особливого статусу Донбасу? Або у питанні введення в дію закону про особливий статус або, як він називається, «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей», який був прийнятий, введений в дію, потім припинений і сьогодні не працює? Це всі функції парламенту. І ось тут взаємовідносини «президент — парламент», вплив президента на парламент для реалізації Мінських угод і викликають основні причини протиборства і те, що на сьогоднішній день, на жаль, реалізовано бути не може», — констатував політик.

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" виходить заміж? Фіналістка "Холостяка" показала мужнього нареченого

Вагітна Катя Осадча "поховала" зірку "Дизель шоу" Яну Глущенко після ювілею: "Вже щось не так"

Філіп Кіркоров незручно попрощався з Пугачовою на очах в обімлілого Галкіна -"Ще поживу"

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

В. Медведчук також розповів, як часто спілкується з президентом Порошенко.

«Я спілкуюся саме з Петром Олексійовичем Порошенком, з президентом України, тому що ті питання і ті переговори, які я веду, безпосередньо залежать від нього, від його рішень, від його ініціатив і від його пропозицій, які в кінцевому підсумку або затверджуються, чи ні», — підкреслив він.