«Криза в хімічній галузі оголив величезну проблему комунальної сфери України: все, що має країна, — це занедбане, разваливающееся комунальне господарство, за роки «реформ» так і не побачив модернізації та інновацій», — заявив лідер Громадського руху «Український вибір — Право народу», Віктор Медведчук, коментуючи ситуацію з «Дніпроазотом».

Політик звернув увагу на кричущий факт: рідкий хлор у країні не проводиться вже місяць, а влада досі не запропонували вирішення такої важливої проблеми.

«В управлінні ЖКГ та комунальної власності Дніпропетровської облради б'ють тривогу: ТОВ «Аульська хлоропереливна станція» найближчим часом не зможе забезпечити рідким хлором водоканали для знезараження питної води у 22 областях України, зокрема Дніпропетровської. Депутати обласної ради звернулися до прем'єр-міністру Володимиру Гройсману з закликом вирішити питання стабільної діяльності «Дніпроазоту». З вимогою втрутитися в ситуацію звернулася до Кабміну та асоціація «Укрводоканалекологія». За інформацією, оприлюдненою «Київводоканалом», складна ситуація з знезараженням питної води може спостерігатися по всій країні. При цьому оперативно налагодити постачання хлору з Європи проблематично. Як пояснили в «Київводоканалі», європейські цистерни не можуть змінювати колісну базу, а крім того, повинні бути сертифіковані на території України», — пояснив В. Медведчук.

Незважаючи на те, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман 13 липня поспішив запевнити українців у здатності влади забезпечити країну засобами дезінфекції питної води, проблема досі не вирішена, а ситуація, схоже, вже виходить з-під контролю, підкреслив лідер «Українського вибору».

«КП ДОР« Аульський водовід », яке постачає воду в м Дніпро та інші населені пункти області оголосило, що 17 липня реагент на підприємстві закінчився. 18 червня про те, що вичерпані запаси хлору для знезараження води, оголосила влада Лисичанська. Через дефіцит рідкого хлору «Миколаївводоканал» змушений був знизити тиск в мережах подачі води. У «Харківводоканалу» запасів хлору залишилося лише до суботи. Віце-президент Української асоціації водоканалів Ольга Бабій прогнозує схожі проблеми в Житомирі і Кривому Розі. Такі великі виробники напоїв, як Carlsberg Ukraine, Coca-Cola Ukraine і PepsiCo, теж не приховують стурбованості ситуацією, що склалася і говорять про загрозу зупинки потужностей », - нагадав лідер« Українського вибору ».

Посилаючись на дані експертів, політик зазначив, що без відновлення поставок дезінфікуючих речовин вода стане технічною, а якщо врахувати, що переважна більшість водоканалів використовують хлор як найдешевший дезинфектант, неважко спрогнозувати масштаби катастрофи.

«Криза в хімічній галузі оголив величезну проблему комунальної сфери України. Все, що має країна, це занедбане, разваливающееся комунальне господарство, за роки «реформ» так і не побачив модернізації та інновацій. А ще це неадекватно високі тарифи і ціни, які не відповідають рівню наданих послуг; нездатність влади оперативно реагувати в кризових ситуаціях; прагнення уряду всі проблеми в країні звалити на бізнес і громадян. Фактично народ став заручником безграмотної, безвідповідальною, популістської політики еврореформаторов, які, розповідаючи про «цивілізаційний вибір» України та європейських стандартах, довели до колапсу всі сфери життєдіяльності держави», — підсумував Віктор Медведчук.