В.Медведчук розповів про пропозицію з обміну в форматі "309 на 87"

поділитись
Спецпредставник України з гуманітарних питань в Тристоронньої контактній групі Віктор Медведчук займається обміном утримуваними особами з грудня 2014 року

Віктор Медведчук, спецпредставник з питань гуманітарного характеру в рамках Тристоронньої контактної групи по мирному врегулюванню ситуації в Донецькій і Луганській областях, прокоментував журналісту «КП в Україні» готується «великий обмін» утримуваними особами з ОРДО і ОРЛО.

«Проблема з проведенням звільнення пов'язана з тим, що списки для його здійснення необхідно затвердити всім сторонам. Велика кількість осіб, розшукуваних ОРДО і ОРЛО і знаходяться на території України, відмовляються від повернення на непідконтрольні Україні території. Верифікація цих осіб зменшує число тих, на кого претендують ОРДО і ОРЛО, а завершення цієї роботи і тривалі переговори з уточнення та узгодження списків відкрили можливість для повернення українців додому, до своїх родин », - розповів Медведчук.

«Ми розшукуємо на території ОРДО і ОРЛО 144 людини. На сьогоднішній день встановлено місцезнаходження 87 з них. Розшук решти триває », - додав він.

«В результаті проведеної роботи 1 вересня було зроблено пропозицію ОРДО і ОРЛО розглянути питання звільнення 87 розшукуваних нами українських громадян. У свою чергу ми готові розглянути питання про звільнення 309 осіб, які розшукуються ОРДО і ОРЛО. Зазначу, що в число цих 309 осіб ми не включаємо тих, які звинувачуються або засуджені за скоєння особливо тяжких злочинів, а також тих, хто звинувачується або визнано винним у вчиненні злочинів не пов'язаних з АТО », - підкреслив Медведчук.

Нагадаємо, спецпредставник України з гуманітарних питань в Тристоронньої контактній групі Віктор Медведчук займається обміном утримуваними особами з грудня 2014 року. За його участю були звільнені вже 404 людини, серед яких військові і цивільні особи, в тому числі Юрій Солошенко, Геннадій Афанасьєв і Надія Савченко.

 

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Обмін полоненими, Віктор Медведчук, Донбас
Вибір редакції, Суспільство
23.04.2018
Псувати імідж підприємства на міжнародному рівні — це вже аж ніяк не патріотизм
0
0
20:19 23.04.2018
У свій день народження соратниця Януковича вражає своїм молодим виглядом
0
0
19:02 23.04.2018
Роздратований журналістськими розслідуваннями Романов годує громадськість все новими і новими обіцянками
0
0
18:43 23.04.2018
Будапешт вже втретє заблокує проведення засідання Комісії України з Альянсом на міністерському рівні
0
0
18:09 23.04.2018