Рішення про обмін полоненими приймається на вищому рівні, на засіданнях в Мінську такі питання тільки готуються. Про це заявив спецпредставник з гуманітарних питань у Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі Віктор Медведчук, повідомляє ТРК "Україна".

Офіційний Київ, за словами Медведчука, знає місцезнаходження 94 своїх полонених, бойовики хочуть повернути 386 своїх. Але через те, що у списках ті, хто звинувачується в скоєнні особливо тяжких злочинів, формула обміну може бути такою: бойовики передадуть Києву 74 людини, Україна віддасть за них 306 затриманих.

У той же час політик підкреслив: альтернативи Мінським угодами немає, оскільки це не залежить тільки від України, але і від інших учасників переговорного процесу.

"Вони безальтернативні. І для Брюсселя, і для Вашингтона, і для Парижа, і для Берліна, і для Києва офіційного, підкреслюю, і для Москви. Тому, іншого майданчика немає. Інших домовленостей не існує. Інший формат - це означає згоду тих сторін , які повинні в ньому брати участь, якщо це формат, на те, щоб його змінити. А сьогодні такої згоди немає. Мінські угоди, на мій погляд, повинні бути виконані. Тому що лише через реалізацію мінських угод ми можемо добитися головної стратегічної мети для України - це повернути Донбасс в Україні, і Україна на Донбас. Іншої мети в питанні мирного врегулювання ситуації на сході нашої країни, на мій погляд, не існує", - впевнений Медведчук.

Популярні новини зараз

Літак почав втрачати висоту через обмерзання, в мережі з'явилися переговори пілота з диспетчером: "Ми нічого не можемо"

"Мій розум підірваний": жінка приголомшила мережу курйозною ілюзією, схожою на "причандал"

Потап зненацька застав Настю Каменських за дивним заняттям: "Спускаюся вниз, а там..."

В Італії загинула матуся двох дітей з України: знайшли неживою на підлозі і підозрюють її колишнього

Показати ще

Величезне значення мінської гуманітарної підгрупи в частині обміну полягає в тому, щоб здійснити підготовчу роботу, розповів Медведчук "Роботу, яка на стадії прийняття рішень може привести до позитивного результату, а саме: підготовку списків, уточнення анкетних даних, збір інформації, узгодження, верифікацію, приведення списків в певну систему. Ось це завдання мінської гуманітарної підгрупи. На "мінської майданчику", як і в перервах між засіданнями, здійснювалася чорнова робота, технічна робота з підготування до обміну. ​​Рішення про обміни в Мінську ніколи не приймалися і не могли прийматися, так як там немає тих, хто такі рішення приймає", - пояснив політик.

Нагадаємо, спецпредставник України з гуманітарних питань в Тристоронньої контактній групі Віктор Медведчук займається обміном утримуваними особами з грудня 2014 року. За його участю були звільнені понад 400 осіб, серед яких військові і цивільні особи, в тому числі Юрій Солошенко, Геннадій Афанасьєв і Надія Савченко, які були засуджені і перебували в Російській Федерації.