Україні потрібні ефективні системні реформи в економіці, фінансовій, податковій та бюджетній сферах, які будуть працювати на розвиток, а не на знищення бізнесу.

Про це йдеться в статті Віктора Медведчука, опублікованій виданням "Аргументи і факти в Україні".

На думку політика, деклароване українською владою проведення пенсійної, освітньої та медичної реформ, а також реформи в сфері електронних довірчих послуг та міжнародних стандартів фінансової звітності в умовах глибокої рецесії дасть нам не зростання економіки, а економічний колапс.

"Не дивлячись на заяви уряду про таку собі "позитивну динаміку в ряді макроекономічних параметрів", економіка України продовжує падати ... Реальний ВВП за роки "реформ" скоротився практично вдвічі - з $ 183,3 млрд у 2013-му до $ 93,2 млрд у 2016 м . Діючих і ефективних реформ немає, не було і не буде", - упевнений лідер "Українського вибору - Права народу".

Політик вважає, що в умовах низької продуктивності праці, відсутності секторальної підтримки, вкрай низом рівні енергоефективності та інноваційності виробництва спроба інтегруватися в економічний простір ЄС спочатку була приречена на провал.

"Українська економіка стала жертвою євроінтеграційних потуг влади, а народ - заручником проведеної єврореформаторами політики. Відповідно до рейтингу Світового банку, з 166 країн, що розкрили повну статистику щодо ВВП, Україна знаходиться на ... останньому місці. Згідно з цими даними, за роки незалежності реальний ВВП скоротився на 35% (!). І це при тому, що в 2002-2004 роках Україна демонструвала небувалий економічний підйом. За цей період ВВП України збільшився більш ніж на третину: у 2002 році темпи зростання ВВП становили 8%, в 2003 році - 9,4%, в 2004 році - 12,4%. Це було справжнє економічне диво. Хочу підкреслити - українське економічне диво! За підсумками 2016-го ми маємо катастрофічні показники: рівень ВВП становить 68% від рівня ВВП 1990 року (останнього року існування УРСР)", - констатує В.Медведчук.

За словами політика, Україні потрібні ефективні системні реформи в економіці, фінансовій, податковій та бюджетній сферах, які будуть працювати на розвиток, а не на знищення бізнесу.

"Сьогодні питання проведення кардинальних системних реформ в країні - це питання збереження її економічного суверенітету. Але для цього нам необхідно переглянути вектор зовнішньоекономічної інтеграції. Пора б нарешті зрозуміти: ні Європа, ні Штати нам допомагати не будуть. Підняти економіку з руїн, відновити промисловий потенціал можемо тільки ми самі ", - стверджує лідер "Українського вибору - Права народу".

Економіці України як повітря потрібна реальна демонополізація, створення сприятливого інвестиційного клімату, детінізація та дерегуляція економіки, зазначив політик.

"Але головна умова виходу з кризи - це реалізація Стратегії національного успіху. Єдина Україна, в якій поважаються права, враховуються інтереси (в тому числі і економічні) всіх регіонів, - ось запорука конкурентоспроможності на світовій арені, надійний фундамент розвитку і процвітання", - підкреслив Віктор Медведчук.