Першими ознаками одужання "Мінська-2" після телефонних переговорів "нормандців" стануть дві обставини - істотне зниження військової активності на Донбасі і просування процесу обміну полоненими і утримуваними особами, прогнозує політичний експерт Володимир Воля.

"Першою ластівкою" може стати повернення в Україну у вересні-жовтні Миколи Карпюка, який знаходиться в ув'язненні в Росії", - написав експерт у своєму блозі на Site.ua.

Воля нагадав, як нещодавно народний депутат В. Рабинович в ефірі одного з українських телеканалів розповів про вирішальну роль В. Медведчука в організації зустрічі нардепа з засудженим у РФ Миколою Карпюком.

"Якщо Рабинович заявляє, що питанням звільнення Карпюка зайнявся Медведчук - це говорить про високу ймовірність, що результат буде успішним. Як це було трохи більше року тому, коли до України повернули Н. Савченко, Г. Афанасьєва і Ю. Солошенко, а також ще кількох людей. А ще до того завдяки спецпредставнику України з питань гуманітарного характеру в Мінській контактній групі вдалося повернути додому ще понад 400 українців, які числилися в списках полонених/утримуваних осіб на Донбасі", - зазначив політолог.

Експерт також зазначив, що на вирішальній ролі Медведчука у порятунку українських полонених і ув'язнених в своєму інтерв'ю акцентувала увагу і народний депутат Надія Савченко.

Популярні новини зараз

Михайло Добкін оскандалився "фронтовою" кашею 9 травня

Білява зірка "Жіночого кварталу" Лєра Товстолес подражнила замерзлих українців фото з відпочинку

Понівечену 16-річну школярку знайшли в кущах біля дороги, на тілі немає живого місця: родичів змусили мовчати

Юля "Зайка" повернулася до "Холостяка" Заливако заради їх кохання: дівчина чекає зустрічі з Мішею в 11 випуску

Показати ще

"Савченко розповіла, що родичі громадян України, які сидять в тюрмах РФ звертаються за допомогою саме до Медведчука: Із ним спілкувалась моя сестра – так само, як зараз із ним спілкуються ті, хто хоче витягти з російських в’язниць своїх рідних", - процитував експерт інтерв'ю Савченко.

З цього випливає, вважає Володимир Воля, що сьогодні звільненням Карпюка займається тільки Медведчук, а політики з "партії війни", що окопалися у владі, давно списали українських полонених, ув'язнених і утримуваних осіб за непотрібністю.

"Що заважає нашим першим особам і топ-політикам взяти "шефство" над українськими в'язнями, які перебувають у в'язницях в РФ, щоб надати їм реальну допомогу? Наприклад, відвідати у в'язниці і підтримати морально, організувати передачу продуктів і медикаментів ... Гординя не дозволяє? Або щільний графік походів на телевізійні ток-шоу, де вони розповідають, як люблять Україну і українців?", - задає риторичне питання політолог.