США найближчим часом не бачать Україну в складі НАТО — це головний для України посил, озвучений Куртом Волкером після переговорів у Мінську.

Про це у своєму блозі пише юрист Андрій Іщенко.

Головні тези спецпредставника США по Україні експерт звів до трьох основних позицій: нинішній "тліючий конфлікт" на Донбасі не влаштовує жодну із сторін; пріоритетом мають бути політичні методи врегулювання конфлікту, а не військова ескалація; США згодні на вихід за рамки Мінських угод, якщо це допоможе у вирішенні завдання щодо мирного врегулювання.

Юрист також звернув увагу на одну, здавалося б, дивну особливість: у своїх виступах Волкер раптом заговорив словами... спецпредставника України в Мінську Віктора Медведчука.

"Якщо проаналізувати позицію Волкера з питання Донбасу, то виходить, що він повторює меседжі, які раніше прозвучали від спецпредставника України з питань гуманітарного характеру в Мінській контактній групі", — зазначив експерт.

Популярні новини зараз

Go_A втратили солістку перед виступом на "Євробаченні 2021": хто замінить українську співачку

Тоня Матвієнко загубилася між трьома "близнючками": Мірзоян не впізнає

Сміливий баран прийшов "здаватися" в СБУ, але його вигнали

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Показати ще

На думку Іщенка, слова Волкера про те, що "велике значення має аспект безпеки, а також політичний аспект" – це відсилання до мирного плану Медведчука, пропонує реалізувати політичні пункти Мінських угод шляхом прийняття Радою трьох законів з Донбасу та внесення змін щодо децентралізації в Конституції України.

"Волкер повторює слова Тіллерсона про те, що можна вийти за рамки Мінських угод, якщо це допоможе вирішенню завдання з Донбасу. Про це ще в лютому 2016 року заявив Медведчук в інтерв'ю іспанській El Pais, запропонувавши керуватися "духом Мінська", якщо не виходить виконати норми "Комплексу заходів", – нагадав юрист.

Таким чином Волкер, стверджує Іщенко, своєю заявою про неготовність НАТО прийняти Україну повторив тезу Медведчука, який заявив у квітні 2017 року в інтерв'ю The Financial Times, що курс на НАТО не принесе Україні нічого, крім проблем.

"Чому Волкер повторює меседжі Медведчука? На перший погляд, так на нього 21 серпня в Мінську вплинули переговори з Сурковим. Але потім російський РБК запропонував розгадку цієї головоломки. Ще до переговорів Волкер - Сурков, 18 серпня, відбулася зустріч російського президента Путіна з Медведчуком, в ході якої вони обговорили варіанти мирного врегулювання на Донбасі та долю Мінських угод. Президент РФ після зустрічі сформулював директиви для переговорів, тому тепер Волкер озвучує меседжі, які обговорювалися під час зустрічі в Мінську", — стверджує Андрій Іщенко.