"Партія війни" восени готує в Україні серію показових кримінальних процесів за звинуваченням у державній зраді ряду політекспертів і лідерів громадської думки, що опонують чинній владі, повідомив в своєму журналістському розслідуванні медіаресурс "Страна".

За інформацією авторів статті, співробітники СБУ за вказівкою "партії війни" не перший місяць намагаються здійснити провокацію, яку представники ЗМІ за аналогією зі знаменитим сталінською "справою лікарів-шкідників" охрестили "справою політологів", з метою інкримінувати політкоментаторам "роботу на Кремль" і держзраду.

У статті наголошується, що проти найбільш норовливих критиків влади використовується силовий тиск - представників медійної "кухні" залякують, переслідують, викрадають. А щодо незговірливих СБУ застосовує жорсткіші заходи: трактує їх висловлювання в соцмережах як загрозу суверенітету України і держзраду.

"Опинившись перед вибором - провести як мінімум два місяці в СІЗО або "остудити запал", багато блогерів знижують градус критики", - підкреслили журналісти.

На думку представника уповноваженого з прав людини Михайла Чаплиги, полювання на політологів ініціювало керівництво "Народного фронту".

Популярні новини зараз

Відкинута Юля "Зайка" спробує повернути в свої сіті "Холостяка" Заливако: "Я люблю тебе"

Директор Олі Полякової видав інтимні подробиці стосунків із зіркою: "Ходив за тампонами для своєї жінки"

Під Одесою чоловік загинув на кладовищі, трагедію бачило все село

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

"У "фронтовиків" порахували, що причиною фактичного обнулення їх рейтингу до рівня статистичної похибки стала критика політекспертів. В помсту вони запропонували концепт кримінального провадження по їхньому звинуваченню в роботі в інтересах Росії за гроші", - розповів він виданню.

Автори розслідування відзначили, що в "зоні ризику" опинились усі, кого немає в пулі провладних ботів і хто критикує владу.

"Політологів як "наживку" провокують за гроші озвучити коментар на користь примирення з Росією і відродження з нею економічних зв'язків, а також публічно підтримати діяльність лідера "Українського вибору" Віктора Медведчука", - підкреслила "Страна".

Опозиційний журналіст Джангіров повідомив виданню, що до нього двічі підходили з пропозицією за гроші опублікувати певну інформацію. Про дві спроби за гроші провести в ЗМІ якісь меседжи розповів журналістам і ще один політолог.

"Спочатку пропонували 2 тис. гривень за комплементарний пост про Медведчука. Вдруге давали $300. В "Українському виборі" сказали, що до цієї провокації ніякого відношення не мають", - поділився він.

На думку "Страны", перша фаза провокації по "справі політологів" провалилася. Хоча, переконані журналісти, "партія війни" на цьому не заспокоїться.