З президентом РФ Володимиром Путіним Віктор Медведчук зустрічається досить часто. І пов'язує їх не тільки кумівство. Про це в інтерв'ю ІА «Новини України - From-UA» заявив Юрій Загородній, заступник голови Громадського руху "Український вибір - Право народу".

Загородній вважає, що висвітлюючи взаємини Медведчука з Путіним, ЗМІ мислять стереотипами.

«Цікаво, що всі ЗМІ (в тому числі і світові) використовують цей штамп -« кум Путіна », але не згадують, що між Віктором Медведчуком і Володимиром Путіним давні дружні стосунки. Дуже давні ... Їх дружба пройшла випробування на міцність, випробування часом і обставинами - з огляду на події останніх років, дуже складними обставинами. Віктор Медведчук не раз говорив про те, що намагається використовувати дружні стосунки з президентом РФ в інтересах України. Можу сказати, що це дійсно так. Саме тому Путін і назвав його українським націоналістом », - пояснив заступник голови« Українського вибору ».

Він вважає, що таким чином Путін підкреслив «проукраїнську позицію Медведчука, його патріотизм і прагнення відстоювати інтереси України».

«Так, я в цьому переконаний. Час все розставить на свої місця, коли-небудь внесок Медведчука в становлення України як незалежної - економічно і політично держави буде гідно оцінений », - сказав Загородній.

На його переконання, в нинішній Україні такі поняття, як «патріот» і «патріотизм» тлумачать неправильно.

«Нам нав'язують стереотипи: справжній патріот - це той, хто носить вишиванку, співає гімн і кричить« Слава Україні! ». Але при цьому ніхто не дивиться, в чиїх інтересах діють ці так звані патріоти ... А варто було б. Вони голосують за антинародні, антиукраїнські закони, вигідні МВФ, Вашингтону, Брюсселю ... Кому завгодно, але тільки не Україні. Господа «патріоти», ви, як в тому анекдоті, визначитеся - «або труси вдягніть, або хрестик зніміть». Якщо лобіюєте антиукраїнські закони, то хоча б не кричіть про свою любов до України! »- обурюється громадський діяч.

Те, що на переговорах в Мінську Україну представляє кум і друг Путіна, співрозмовник видання вважає більш ніж правильним.

«Якщо мова йде про переговори, пошуки компромісів, вибудовуванні діалогу, то це більш ніж правильно. На переговорах (ще раз хочу підкреслити це слово) Україна має представляти людина, думка якого в РФ чують, з позицією якого вважаються. Інакше замість діалогу ми отримаємо конфронтацію. В Україні є тільки один такий чоловік -Медведчук. Подобається це комусь чи ні. Він єдиний, хто веде переговори з керівництвом РФ і спілкується з керівництвом ОРДО і Орлоя », - підкреслив Юрій Загородній.

Він нагадав, що Медведчук ніколи не коментує своїх планів, а про те, що зроблено, ми дізнаємося постфактум.

«... Як це було з« великим обміном »в грудні 2014-го, коли вдалося повернути 150 наших хлопців. Про деякі деталі Медведчук розповів тільки через кілька місяців: як проходив обмін, як вони йшли по мінному полю, про саперів з міношукачами ... »- розповів Загородній і додав, що завдяки участі Медведчука додому повернулися 404 людини, з яких троє були звільнені в Росії.