На думку Олега Хавича, журналіст "Радіо Свобода" Михайло Ткач намагався "кинути" замовників провокації, видавши незрозумілу відеозйомку за скандал за участю Віктора Медведчука.

Замовники мають право "пред'явити" журналісту "Радіо" Свобода" Михайлу Ткачу за "кидалово" у вигляді фейкового скандалу з охороною українського політика Віктора Медведчука, вважає політолог, директор Інституту Західно-Українських досліджень Олег Хавич.

У своєму блозі політолог детально розбирає відеозапис журналіста, який заявив, що на нього нібито напала охорона Віктора Медведчука. "Журналісти проекту "Схеми" прибули до аеропорту з метою зафіксувати приліт літака Медведчука... Судячи з усього, замовники поставили Ткачу завдання зняти на камеру, як український опозиційний політик виходить з VIP-терміналу в аеропорту "Київ", - написав аналітик.

Але, як вважає Олег Хавич, замовники на виході "отримали класичне кидалово" від Ткача, тому що виконавці не змогли надати жодного кадру за участю Медведчука". Мало того, зазначив експерт, короткий сюжет присвячений більше тому, як "невідомі люди, розкривши парасольки, не дають оператору знімати, камера постійно трясеться і знімає все підряд". Політолог не виключає, що, виходячи зі звуків, що доносяться за кадром, Ткач з оператором ще й накинулися на невідомих з кулаками. "З чого раптом співробітник "Радіо Свобода" вирішив, що зіткнувся з охороною? І до чого згадав про Медведчука, який не з'являється навіть на частку секунди?"- задає логічні запитання Хавич.

Експерт іронізує, що з таким же успіхом "Ткач міг будь-яку бійку з гопниками де-небудь на Борщагівці подати як підступи кума Путіна, генпрокурора Луценко або взагалі кого завгодно на кшталт Дарта Вейдера із "Зоряних воєн".

Популярні новини зараз

Полякова, Осадча, Цибульська чекають на появу цієї крихітки: хто батько

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Головне за ніч: Мірзоян показав нову жінку, Дан Балан влаштував Кароль скандал, на Укрпошті відмовилися від рідної мови і кицька Лободи

Показати ще

На думку політолога, Ткачу та "Радіо Свобода"в цій ситуації треба дякувати адвокату Ігорю Кириленку, який представляє інтереси Медведчука, котрий вніс певну ясність в те, що сталося. В своєму листі до "Радіо Свобода", захисник визнав, що мова дійсно йде про Віктора Медведчука. "Кириленко навів норми ст. 32 Конституції України, згідно з якою втручання в особисте і сімейне життя неприпустимо. Зокрема, частина 2 ст. 32 Конституції забороняє збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди", - нагадує політолог.

Хавич призводить позицію адвоката, який пише, що опозиційний політик сьогодні "не є ні державним чиновником, ні народним депутатом, тому має право вимагати, щоб журналісти збирали інформацію про нього і/або проводили фото- або відеозйомку тільки з його згоди". Тому, на думку адвоката, "провокація журналістів "Радіо Свобода" підпадає під дію статті 182 Кримінального кодексу України ("порушення недоторканності приватного життя ")".

Політолог звернув увагу, що, не впоравшись із завданням, Ткач традиційно вибухнув постами в Facebook, переклавши провину за провал завдання на "невідомих людей, які перешкодили зйомці". "Як показує практика, в таких випадках виконавці намагаються влаштувати гвалт якомога голосніше, щоб виправдатися перед замовниками за провал завдання ... Але є інформація, що замовники скандалу зараз шукають інших виконавців, а Ткачу & Co вони мають право "пред'явити за спробу" кинути". Тому найближчим часом ми обов'язково почуємо про нові провокації на адресу Медведчука", - прогнозує Олег Хавич.