На думку публіциста Дмитра Скворцова, перші за три роки особисті переговори міністра закордонних справ України П. Клімкіна та глави МЗС РФ С. Лаврова з приводу обміну полоненими між офіційним Києвом і самопроголошеними республіками Донбасу підтвердили, що обмін планується провести за формулою Віктора Медведчука.

«Переговори Клімкіна та Лаврова в черговий раз підтвердили, що обмін полоненими намічений за формулою, запропонованою Віктором Медведчуком», - написав Скворцов в своєму блозі.

«Оскільки з вересня 2016 року (коли забуксувала робота Мінської групи) обміни не проводилися, Медведчук вирішив питання на рівні перших осіб України та Росії», - нагадує Дмитро Скворцов. - «Ми пам'ятаємо, що 15 листопада 2017 року він разом з президентом РФ Володимиром Путіним, Патріархом московським і всієї Русі Кирилом і іншими першими особами РФ відвідав Ново-Єрусалимський монастир в Московській області. Тут спецпредставник України з гуманітарних питань звернувся до Путіна з проханням допомогти у вирішенні завдання щодо обміну полоненими. І в той же вечір президент РФ провів переговори по телефону з главами ЛНР і ДНР. В результаті останні зробили заяви, що готові до обміну ».

На думку Скворцова, Медведчук запропонував формулу проведення обміну полоненими, яка влаштовує всіх. «Ідея Медведчука полягає в тому, щоб розбити обмін« всіх на всіх »на кілька етапів. Відповідно, обмін «306 на 74» стане першим етапом обміну за формулою «всіх на всіх». Потім підуть нові етапи з обміну полоненими. І таким чином, Україна і самопроголошені республіки виконають пункт №6 «Комплексу заходів з виконання Мінських угод», але не за один день, а в кілька етапів », - пояснює Дмитро Скворцов.

Разом з тим, Дмитро Скворцов звертає увагу, що обмін полоненими важливий в якості першого етапу для «перезапуску» Мінських угод в цілому. На його думку, оскільки обмін полоненими передбачає пункт №6, виконання однієї норми стане стимулом для реалізації всіх положень «Комплексу заходів з виконання Мінських угод».

Популярні новини зараз

Андрій Задворний показав допитливу красуню, щоб скрасити самотність без Злати Огнєвіч: "Вчиться в школі..."

Мама школяра розкрила очі батьків на меню Клопотенка: "Поверніть булки і ковбасу"

Тіна Кароль пов'язала своє життя з Юлією Саніною з The Hardkiss, Дзідзьо буде свідком

40-річна віруюча стрибнула в ополонку і не випливла - на очах у дітей і всієї родини: "Просто знесло течією..." 

Показати ще

«У площині ж мирного врегулювання обмін полоненими повинен стати першим етапом для« перезапуску »всіх пунктів Мінських угод. Оскільки обмін полоненими передбачений п. №6, то виконання одного пункту поставить на порядок денний питання про виконання всіх положень «Комплексу заходів з виконання Мінських угод», - пояснює публіцист.

«І в такому випадку висока ймовірність, що реалізація Мінських угод буде проходити по формулі, яку раніше розробив Медведчук. Тобто, Україна буде виконувати свої зобов'язання відповідно до Мінським угодами шляхом прийняття переліку законів », - вважає публіцист.

«На практиці це має виглядати так - Порошенко подасть до парламенту, а рада проголосує за такі законопроекти:

- про оголошення амністії для засуджених і про відмову Києва від кримінального переслідування для учасників подій на Донбасі;

- про проведення виборів до місцевих рад на території Донецької та Луганської області;

- про особливий статус для Донецької та Луганської областей;

- про внесення змін до Конституції, щоб на вищому законодавчому рівні закріпити перерозподіл повноважень від Києва до регіонів України.

Тобто, в сумі мова йде про той самий комплекс заходів, відомих під назвою «план Медведчука», - резюмує Дмитро Скворцов.