Делегати Ради безпеки ООН втомилися від проблем України - про свою підтримку заявляють всього 4-5 країн-членів організації. Більш того, від переговорів в форматі Будапештського меморандуму відмовляється вже не тільки Росія.

Про це "Главкому" заявив новий постійний представник України при ООН Володимир Єльченко. Як відомо, Україна четвертий місяць має статус непостійного члена Ради Безпеки ООН, але поки - без відчутних результатів членства.

"На словах" Україну підтримують всі 14 членів Ради безпеки, крім Росії, але на ділі - ситуація інша.

"Коли з'являється необхідність піти і виступити хоча б десь в якомусь органі ООН, не обов'язково в Раді Безпеки, а наприклад, на засіданні по Криму, яке ми проводили по так званій формулі Аррі, і просто сказати кілька слів на підтримку України, відразу з тих 14 залишається 4-5: США, Великобританія, Франція, Іспанія...", - розповідає Єльченко.

Решта ж, за словами українського уповноваженого, кажуть такими виразами, щоб нікого не зачепити: "Закликаємо обидві сторони все виконати... сподіваємося, що буде якийсь прогрес...". Єльченко робить висновок: "Це не підтримка".

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

"На когось тисне Росія, хтось просто почав вже втомлюватися від України. Є втома від нашої європейської інтеграції, так само і тут, втома від України в ООН", - пояснює посол України.

Читайте також: З Саакашвілі вийде хороший генсек ООН - Корчинський

Така, за його словами, доля будь-якого замороженого конфлікту: "Як тільки він перетинає поріг 1-2 роки, він починає забуватися, люди звикають. Ніяких новин звідти немає, ні хороших, ні поганих немає, гинуть не сотні або десятки, а одна людина в тиждень - це вважається нормальним. на жаль, такі реалії".

Серед іншого, постпред нагадав про ідею відкриття Офісу підтримки ООН в Україні, яка так і не була реалізована. "На жаль, Пан Гі Мун не те, щоб відмовився від цієї ідеї, але загальмував її реалізацію, хоча для відкриття цього офісу потрібно тільки його рішення", - розповів Єльченко.

Україна "залишилася наодинці зі своїм Будапештським меморандумом", згідно з яким країну повинні були захистити в разі нападу, додав посол.

"Вони просто відводять очі: їм сказати нічого. Потрібно було б в тому ж Будапештському меморандумі зафіксувати, мовляв, у разі порушення цього документа слово за Радою Безпеки. Але цього немає. Там написано, що Україна має право проводити консультації, а ми не можемо навіть розмову розпочати про це", - підсумував Єльченко.