Якщо українські села відключать від газу й змусять переходити на інші технології для опалення, то це лише призведе до занепаду сіл.

"За теперішніх економічних і соціальних умов відмова від газу зробить цілі райони обласних центрів непривабливими. Зараз же найбільш процвітаючими селами є ті, де проведено газ. Там можна зробити в будинку комфортне проживання, відкрити якесь невелике підприємство із міні котельнею та цехом із приготування їжі", - говорить "Знай" Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії AFS.

Читайте також Заробітчани дали країні більше грошей, ніж МВФ

Сьогодні у прямому ефірі на одному із телеканалів віце-прем'єр Павло Розенко заявив, що сільським жителям потрібно думати про те, щоб відмовитися від газу на користь сучасних технологій. Такий непопулярний крок, за його словами, значно скоротить споживання блакитного палива.

"Взагалі правильний напрям думки. І добре було б, якби у більшості приватних будинків використовували для підігріву води та опалення не газ, а інші технології. Наприклад, сонячну енергію, вітрову або ще якусь. Однак пан Розенко вже не перший рік при владі і він, мабуть, забув, що починати економити блакитне паливо слід не із селян, а із олігархів. Це ж не таємниця, що більшість підприємств Ахметова і Фірташа працюють за технологіями 1960-х років і спалюють дуже багато палива, забруднюють атмосферу. Також він чомусь змовчав про коефіцієнт корисної дії більшості котелень в Україні. Він далекий від норми. А почав із сіл. Та якщо зараз почати відключати у селах газ, то вони вимруть. Причому швидкими темпами", - прогнозує фахівець.

Популярні новини зараз
За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще

Нагадаємо, протягом останніх 15 років, кожні 12 місяців місцева влада ініціювала проведення газу в 20-25 нових населених пунктів. Зазвичай, в першу чергу трубу з газом тягнули у села неподалік облцентрів.