Біль у спині - перше, що відчуває людина після важкої роботи на дачі. Це викликає хворобливі відчуття і нерідко створює ситуацію, коли неможливо розігнутися. У більш пізньому віці це призводить до радикуліту.

"Загострення радикуліту можуть спровокувати будь-які різкі рухи (мова про нагинання), підняття важких предметів, фізичні перевантаження, важка праця. Але, крім того, небезпеку несе переохолодження, наприклад, засиділися на пікніку допізна в легкому одязі. Але найчастіше до цього веде раптова зміна рухового режиму, адже взимку ми в основному мало рухаємося, зате навесні активно приступаємо до тих же городніх робіт", - повідомляє хірург-реабілітолог Василь Шмага, передає expres.ua.

До таких відчуттів можуть бути схильні різні люди, але є "група ризику". У неї потрапляють особи, які ведуть малорухливий спосіб життя, в результаті спочатку розвивається остеохондроз. Згодом відбуваються дегенеративні та дистрофічні зміни хрящів - це передумови для розвитку радикуліту.

Для того, щоб цього не сталося потрібно регулярно підтримувати фізичну активність, займатися плаванням, йогою, щодня робити зарядку. Але, крім того, візьміть собі за правило не піднімати предмети, згинаючи спину, зате треба присісти з рівним хребтом. Не можна довго сидіти за столом або перед телевізором, особливо, якщо при цьому ви нахиляєте голову.

Читайте також: Кава викликає хронічні захворювання у жінок

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще

Нагадаємо, що при малорухливому способі життя може виникнути проблеми з травленням.