Субсидії – це найбільша корупційна схема влади. Рух грошей, які виділяють із державного бюджету на них, неможливо прослідкувати. Про це порталу "Знай" повідомив економіст Олександр Савченко, колишній заступник голови НБУ.

"Взагалі збільшення тарифів і дотації для населення – це політика, яка лише вимиватиме з вітчизняного бюджету й золотовалютного резерву гроші. Натомість із кожним роком ситуація зі споживанням енергоносіїв не змінюватиметься. Адже теперішня модель надання субсидій не стимулює людей витрачати менше газу та електрики. Навпаки в більшості випадків усі перестали економити", - пояснює спеціаліст.

Читайте також 80% українців жертвують заради роботи всім

На субсидії для населення уряд збирається виділити додатково 5 млрд. грн.. Таку пропозицію внесли цього тижня на розгляд Верховної Ради. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко. За його словами, така потреба виникла через подорожчання газу. Після збільшення видатків на дотації витрати на них складуть 40 млрд грн. протягом цього року. Це майже вдвічі більше, ніж 2015 року.

"Виходить дуже дивна ситуація. Влада встановлює підвищені тарифи на комунальні послуги. Фактично, щоб наші олігархи, які мають підприємства, що постачають електрику й газ, отримували більше прибутку. А коли люди через свою бідність не можуть платити такі суми, держава ще й бере на себе зобов'язання платити за комуналку", - пояснює Олександр Савченко.

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

За його словами, кошти на субсидії йдуть із міжнародних кредитних програм. Їх через певний період треба буде віддавати.

"За кожну гривню субсидії доведеться заплатити відсотки за кредитом. Це означає, що зараз із кожним роком ми збільшуємо свої борги. Набагато ефективніше було б не піднімати тарифи до такого високого рівня, а спочатку створити всі умови, аби найбідніші верстви населення могли більше мати коштів. А вже після цього можна й піднімати ціни на газ, опалення й електрику. Тоді б це не збільшувало боргів України й споживання енергоносіїв зменшувалося б. Бо люди намагалися б економити свої гроші й тому споживали б менше", - пояснює фахівець.

Нагадаємо, минулого року на субсидії з держбюджету пішло 25,3 млрд. грн. Найбільше їх виділили пільговим верствам населення.