Верховний суд Росії сьогодні розгляне колективний позов адвоката, голови фонду "Свобода інформації" Івана Павлова, російських журналістів і активістів до Володимира Путіна, повідомляє Радіо Свобода.

Позивачі вимагають визнати незаконним указ президента, яким він засекретив втрати особового складу російських військових "в мирний час у період проведення спеціальних операцій".

Читайте також: Путін зібрав силовиків для обговорення ситуації на Донбасі

На думку позивачів, з одного боку, указ спрямований проти розслідувань про загибель російських військових на Донбасі, з іншого - покликаний відбити у рідних і близьких тих, хто загинув, бажання спілкуватися з журналістами або вимагати матеріальних компенсацій у Міністерства оборони.

Позов до Верховного суду був поданий на початку червня, указ Путіна, який вносив поправки в закон 1995 року "Про державну таємницю", був підписаний 28 травня.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Виняток із правил: хто з українців може законно не платити за доставку газу "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Сталося це після того, як один з позивачів - цивільний активіст Руслан Левієв - вирушив зі своїм другом Вадимом Коровіним в поїздку по Росії, щоб знайти могили російських солдатів, які загинули в українському "відрядженні" .

Левієв і Коровін знайшли поховання та поспілкувалися з родичами і місцевими жителями, які підтвердили, що загиблі були кадровими військовослужбовцями і загинули "в бою".

Могили були свіжими, за даними активістів, поховані в них військові загинули 4 і 5 травня.

В якості позивачів у справі крім Павлова і Левієва виступають військовий журналіст Аркадій Бабченко, автор репортажів з Донбасу для телеканалу "Дождь" Тимур Олевський, репортер "Новой газеты" Павло Канигін, журналіст і колишній політв'язень Григорій Пасько, а також псковський депутат Лев Шлосберг, який одним з перших у Росії повідомив про поховання в Росії загиблих в Україні десантників, та інші.

Нагадаємо, що у Вашингтоні указ Путіна вважають за спробу приховати очевидну причетність Москви до конфлікту в Україні, а також тиском на свободу ЗМІ у РФ.