Точна дата заснування Бреста до цих пір невідома. Вперше в літописах він згадується в зв'язку з подіями 1019 року. Однак, поза всяким сумнівом, населений пункт на цьому місці існував і раніше. Свідченням того може бути язичницький курган, виявлений на березі річки Муховець. Курган разом з розташованими навколо нього камінням був описаний в старих кресленнях міста. Однак археологам не вдавалося раніше встановити його місце знаходження. Як повідомляє сайт Хартія97, насип слугувала капищем для поклоніння богині Мажанні.

Сайт наводить цитату археолога Н.Шпилевського: "Цю рідкість становить величезний курган на правому березі Мухавца, оточений численними копцями і наповнений дивної форми камінням. Народний переказ говорить, що курган - залишок стародавнього язичницько-литовського, або ятвяжського, капища богині Мажанни, згадуваної досі в піснях і легендах жителів нинішньої Гродненської губернії; що навколо цього кургану був великий густий ліс і розкидані якісь ніби тесані камені з різьбленими фігурками, оббризкані кров'ю..."

Вважається, що в ті часи територію сучасної Бересті населяли три основні племена: Ятвяги, жили в основному на території Біловезької пущі і зникли зі сторінок літописів і хронік в XIII столітті. Волиняни - плем'я, яке стало одним з предків сучасних українців. І дреговичі, згодом з іншими племенами стали основою білоруського етносу. Найбільш переконлива остання версія. Так, професор Петро Лисенко під час багаторічних розкопок городища стародавнього Бересті та аналізу знайдених археологічних артефактів прийшов до висновку - засновниками Бересті були дреговичі.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про курган, знайденний на городі

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще