Група вчених з Оборонного інституту фізіології і суміжних наук надала докази того, що заняття йогою позитивно позначаються на змінах кардіометаболічних факторів ризику, а також на мозкових нейротрофічних факторах. Про це повідомляє УНІАН.

Згідно інформації, мозок розвивається до 20-30 років. Потім процес гальмується, а після 40 років починається дегенерація. В рамках проведеного дослідження 124 здорових і фізично активних людини 20-50 років розбили на три групи в залежності від віку (20-29 років, 30-39 років та 40-50 років).

Учасників попросили відвідувати заняття з йоги в щоденному режимі протягом трьох місяців. Виявилося, що в першій групі завдяки йозі знизився тиск (з 122/69 до 119/68). Впало воно і в третій групі (з 134/84 до 124/79). Враховувався і рівень кортизолу, стресового гормону. У першій групі рівень гормону впав з 68,5% до 47,4%. У третій групі зниження склало з 95% до 72,7% після занять. Статистично значущі дані щодо другої групи не повідомляються.

Допамін і серотонін, які посилюють мотивацію, концентрацію, покращують настрій, підвищили свою концентрацію у всіх групах. При зниженому рівні дофаміну у людини спостерігається депресія, нудьга або апатія, йому не вистачає енергії і мотивації виконувати навіть повсякденні справи.

Нагадаємо, Київ став заручником снігопаду, який обрушився на столицю вранці. Складні погодні умови призвели до 9-бальних заторів.

Популярні новини зараз
РФ може відкласти наступ через несподівані обставини Хто заслужив на пенсію майже 10 000 грн: нова формула ПФУ наповнить вашу кишеню грошима З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Крім того, юним спортсменам в Калузькій області, щоб мотивувати на заняття спортом, вручили "оригінальні" нагороди - портрет президента Путіна з автографом.

Дивіться сюжет про здоров'я

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", переможниця Модель XL розкрила секрети неповторності.