Трійка українських мобільних операторів прогнозує запуск технології мобільного зв'язку четвертого покоління (4G) в діапазоні 1800 МГц в липні поточного року. Про це повідомили представники всіх трьох мобільних операторів за підсумками проведеного в Києві у вівторок тендера, передає "Інтерфакс-Україна".

"У 1800-му діапазоні ми будемо запускатися в липні. До липня ніхто не має права запускати. Всі повинні запускати одночасно. Зараз піде обмін частотами, і це дуже важка і складна операція. Я навіть не впевнений, що в Україні були прецеденти такого потужного обміну частотами", - сказав президент" Київстару "Петро Чернишов.

Генеральний директор "Vodafone Україна" Ольга Устинова також повідомила, що до запуску 4G-зв'язку мережі її оператори вже готові.

"Я прогнозую, що в 2600 діапазоні ми запустимося вже в кінці березня, якщо нічого не трапиться. У 1800 спектрі - на початку липня", - сказала вона.

СЕО lifecell Ісмет Язиджі зазначив, що його оператор готовий запустити мобільний зв'язок 4G вже в липні, як тільки будуть завершені роботи по конверсії частот.

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", 6 березня 2018 року в Україні відбувся другий розпродаж ліцензій для четвертого покоління стільникового зв'язку в діапазоні 1800 МГц.

Оператор мобільного зв'язку "Київстар" за результатами торгів "з голосу" став переможцем конкурсу на 4G-зв'язок в діапазоні 1800 МГц з четверех з шести лотів, запропонувавши за ліцензію 612 млн грн.

Всього в тендері взяли участь найбільші українські оператори Київстар (більше 26 млн абонентів), Vodafone України (20,9 млн абонентів) і Лайфселл.

Всього три оператора заплатять за шість лотів 5,43 млрд грн. Більше витратить Київстар - 2,837 млрд грн, Vodafone - 1,8 млрд грн, А Лайфсел не купував додаткових лотів.

Відзначимо, Україна значно відстає в розвитку мобільного інтернету. Серед головних причин відставання від інших країн в покритті і швидкості мобільного інтернету є відсутність в Україні зв'язку 4G.