Орбітальна обсерваторія Кеплер виявила 15 нових екзопланет в околицях Сонячної системи, одна з яких міститься всередині "зони життя" і, ймовірно, володіє океанами і земною атмосферою.

Про це повідомляє Ukr.Media.

"Як показують наші розрахунки, ця планета повинна мати земну атмосферу і аналогічну структуру надр, однак поки у нас немає жодних гарантій того, що це так насправді. Поки ми майже нічого не знаємо про планети, що обертаються навколо червоних карликів, оскільки їхня кількість помітно нижча, ніж загальна кількість планет, відкритих біля зірок, схожих на Сонце", - розповів Теруюкі Хірано з Технологічного інституту Токіо.

Відкриття було зроблене за допомогою орбітального телескопа Кеплер. В цілому, японським планетологам вдалося знайти відразу 15 нових планет, схожих за розмірами на збільшені копії Землі. Всі вони обертаються навколо своїх світил на дуже невеликій відстані, і рік на їхній поверхні триває від одного до 40 днів. Практично всі з них, як зазначають дослідники, навряд чи можуть підтримувати життя - за температурою і кліматою вони, швидше за все, нагадують Венеру, а не Землю.

Єдиним винятком є система K2-155, розташована в сузір'ї Тельця і віддалена від Землі приблизно на 200 світлових років. У ній мешкає відразу три "суперземлі", найдальша з яких, K2-155d, перебуває в центральній частині "зони життя" і, як вважають планетологи, схожа за своїм кліматом і гідрологічними умовами на Землю.

Популярні новини зараз
Пенсіонери отримають підвищену пенсію: які умови Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

Перевірити всі ці відкриття, за словами Хірано, можна буде в найближчому майбутньому, в кінці цього року, коли НАСА запустить на орбіту телескоп TESS, спадкоємець "Кеплера". Він зможе отримати перші точні дані щодо складу і температур цих планет і перевірить, є K2-155d повноцінною "великою сестрою" Землі чи ні.

Варто відзначити, що раніше авторитетне наукове видання Nature опублікувало нове дослідження, в якому поставило під сумнів більшість раніше існуючих теорій про виникнення Місяця.

Відомо, що до теперішнього моменту найбільш вірогідною причиною появи супутника вважалося зіткнення з Землею невеликого метеорита. Однак, сьогодні ж виявляється, що вплив ззовні був набагато більшим. Демонструємо, найактуальніші теорії виникнення Місяця.

1. Самотній вовк

Одна з найпоширеніших теорій свідчить, що Місяць — це справжня планета, яка прийшла в нашу систему ззовні і була притягнута гравітацією Землі. Вчене співтовариство ставиться до цієї теорії досить скептично, оскільки Місяць не такий вже й легкий, щоб піддатися такому впливу нашої планети. Однак, серед науковців є і прихильники даної теорії: вони стверджують, ніби маса супутника змінилася в більшу сторону за рахунок космічного сміття, що збирався навколо нього протягом кількох мільярдів років.

2. Штучний супутник

За самою фантастичною теорією Місяць представляє собою не що інше, як штучний об'єкт. Його нібито розмістили у Землі з метою зібрати достатньо даних про нашу цивілізацію. Як не дивно, але ця ідея теж не виникла на порожньому місці. Під час висадки американських астронавтів місії Аполло-18 сейсмограф зафіксував найлегшу вібрацію всієї планети — такі свідчення могла дати лише порожня сфера.

3. Сучасне тлумачення

І ось, нарешті, остання теорія, яка вважається на даний момент найбільш вірогідною. Отже, фахівці проаналізували привезені з Місяця зразки і прийшли до висновку, що наш супутник — це всього лише величезний осколок Землі. Приблизно чотири мільярди років тому в те місце, де зараз знаходиться Тихий океан, вдарила інша планета, розміром із Марс. Осколок, що відколовся пішов на деяку відстань і зупинився, утримуваний гравітацією Землі.

Сім планет поза Сонячною системою потенційно можуть бути заселеними.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Стівен Хокінг передбачив сценарій Судного дня.