За прогнозами Національного банку Польщі, до кінця 2020 року на польський ринок праці буде перебувати 200-300 тисяч українців щорічно.

Як пише Радіо Польща, про це повідомив на прес-конференції заступник директора департаменту економічного аналізу Нацбанку Польщі Яцек Котловский. За його словами, число українських громадян на ринку праці в Польщі зростає, але темпи зростання сповільнилися, оскільки пік був зафіксований в 2016-2017 роках.

За прогнозами польського банку, це буде зростання в темпі 200-300 тис. осіб на рік. При цьому існує багато факторів ризику. Зокрема, візова політика країн Європейського союзу і ситуація в Україні.

Як підрахували поляки, у них до 2050 року нестача робочих рук на польському ринку праці складе приблизно 10,6 млн чоловік. Половину зможу покрити українці.

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Варто зауважити, що і НБУ прогнозує зростання трудової міграції українців до Польщі. Однак після цього рівень знизиться.

Польщі понад 300 тисяч українців платять внески до фонду соціального страхування - це найвищий показник в історії.

Міграція в Польщу

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в Польщі кількість громадян, які відчувають антипатію до українців, значно перевищує кількість тих, хто проявляє симпатію. За даними польського Центру дослідження громадської думки (CBOS), кожен четвертий поляк симпатизує українцям (24%), тоді як антипатію відчувають 40% опитаних.

Крім того, відомо, що ставлення погіршилося не тільки до українців, а й до німців і сьогодні є найгіршим за останні десять років. Як кажуть автори дослідження, якщо порівнювати з минулим роком, ставлення поляків погіршився практично до всіх націй, які включили в опитування. Полякам подобаються чехи, італійці, американці, британці, словаки та угорці. Найменше - росіяни, румуни і араби.

Аналіз дослідників показує, що ставлення до інших народів обумовлено перш за все рівнем освіти і розміром місця проживання. Респонденти, які були більш освіченими, висловлювали симпатію до інших народів. Випускники університетів теж відносно неохоче заявляли про антипатії.