Макіяж - чарівна паличка сучасного світу. Він може як надати образу ніжного флеру юності, невинності і запалу, так і додати 5-10 років. Якщо зовнішня зрілість не те, до чого ви прагнете, беручи в руки помаду, тональний засіб і туш, пам'ятайте: перераховані нижче прийоми - табу.

1. Темна помада



Темний тон - вишневий, коричневий або бордо - робить губи більш контрастними і одночасно строгими, візуально зменшуючи їхній розмір. А це однозначно прочитується оточуючими як вікова ознака: з роками губи дійсно втрачають об'єм.

Якщо з якихось причин помада насиченого темного відтінку вам дійсно необхідна, скористайтеся двома лайфхаками. Перший: наносьте засіб трохи далі природного контуру губ, щоб їхні розміри здавалися більшими. Другий: робіть центр губ трохи світлішим, щоб додати їм об'єм.

2. Надто темний або світлий тон

Ідеально загримуватися не вийде: якщо колір тональної основи відрізняється від натурального кольору вашої шкіри, це буде помітно, як би ви не старалися. Найбільш небезпечний в плані надання зайвих років темний тональник. Зверніть увагу: у юних дівчат сяюча, що здається світлою шкіра (навіть якщо дівчина - мулатка). Темне, ніби пігментоване обличя - ознака жінки в поважному віці. Втім, занадто світлий тон теж не завжди вдалий, оскільки часто виглядає неприродним.

Щоб не промахнутися, підійдіть до вибору тональної основи серйозно. Перед тим як приймати рішення про покупку, нанесіть трохи тестера не тільки на зап'ястя, а й на обличчя в районі підборіддя. І обов'язково оцініть результат при природному (а не магазинному!) освітленні.

3. Недоглянуті негусті брови


Природність - це прекрасно! Якби не маленький нюанс. З віком брови втрачають густину (особливо якщо у вас довга історія їх вищипування) і колір. Якщо ви ще молоді, а брови все одно негусті і безбарвні, не варто покладатись на їхню натуральність - вона старить. Скористайтеся олівцем або пудрою для брів, вибравши відтінок приблизно на тон світліший вашого оригінального.

Ще дві поширені помилки: занадто тонкі, "в ниточку", або ж надмірно густі і темно підведені брови. Ці варіанти виглядають або старомодно, або агресивно і неохайно, але в будь-якому випадку категорично неприродно, що додає років.

4. Рум'яна під вилицями

З віком обличчя "пливе": під дією гравітації і зменшиному виробленні колагену шкіра опускається вниз. Затемнюючи область щік, ви візуально підкреслюєте цей процес. Результат: обличчя виглядає втомленим.

Щоб уникнути ефекту, який старить , вибирайте рум'яна світлих (рожевих, персикових, нюдових) тонів і наносіть тільки на верхню частину скул, подалі від носа.

5. Чорна підводка на нижній повіці

Не будемо сперечатися: цей прийом надає образу родзинки. Але в основному за рахунок того, що чорна підводка на нижній повіці візуально робить очі більш вузькими. Ознака ж юності - широко розкриті.

Якщо у вас дійсно величезні очі і відкритий "дитячий" погляд, чорна підводка допустима. В інших випадках нижню повіку краще не акцентувати. Особливо якщо у вас вже намітилися мімічні зморшки: підводка буде притягувати до них погляди. Те ж стосується і надмірно профарбованих, особливо тушшю для об'єму, вій на нижній повіці.

6. Темні або мерехтливі тіні на верхній повіці

Смокі айс виглядає загадково і млосно, але важливо враховувати: ця техніка макіяжу, особливо якщо для неї обрано темні тіні, створює образ такої собі стомленої життям дами. А стомленість - яскрава вікова ознака. Чоловікам, до речі, "чорнушний" смокі айс теж не подобається.

Що стосується мерехтливих тіней, то блискітки мають звичай осідати в найдрібніших складках, підкреслюючи зморшки на повіках. Воно вам точно не потрібно.

7. Неправильне використання хайлайтера

Підсвічування сьгодні сьогодні в моді: всі мріють про свіжу, ніби сяючу зсередини шкіру. Благо хайлайтерів - засобів, що додають вологе сяйво, лиск і доглянутість обличчю, у продажу хоч греблю гати. Але при використанні подібної косметики слід пам'ятати: хайлайтер наносять тільки на рівні ділянки шкіри. В іншому випадку "ніжне сяйво" просто підкреслить пори, зморшки і інші недосконалості. А образ, замість "юного і свіжого", почне сприйматися неохайним і в'янучим.

8. Занадто товстий шар пудри


Це одна з найбільш поширених помилок в макіяжі. Крім того, що подібна "маска" виглядає неприродно, тон і пудра ще забиваються в найдрібніші нерівності шкіри і мімічні зморшки, про які ви, можливо, навіть не здогадувалися. Чим товстіший шар тону або пудри, тим виразніше цей мікрорельєф. Більше зморшок - старше виглядаєте. Логічно?

9. Відмова від коректора або неправильний вибір його тону

Темні кола під очима і в юності є у багатьох, а з віком, коли шкіра стає тонкою, стають ще більш вираженими. Приховати цей недолік тональним кремом не вийде, зате коректор впорається на ура. Якщо, звичайно, вибрати правильний тон. Поширені зеленуваті консілери, які успішно маскують почервоніння, тут не підійдуть: вони додадуть кольору шкіри "землистості". Щоб замаскувати фіолетові кола, потрібно коректор персикового або ніжно-жовтого тону.

Тільки не перестарайтеся! Якщо нанести консилер занадто щільно, можна отримати ефект плям на обличчі. А нерівномірна пігментація - одна з основних ознак віку.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" розповідав про найдивакуватіші б'юті-тренди Instagram