З'явилися несподівані подробиці суду над українським програмістом Геннадієм Капкановим. Український суд заарештував чоловіка як головного організатора міжнародної шахрайської кібермережі Avalanche. Але були також і інші злочинці, наприклад, адміністратор кібермережі. Про це повідомляє Politeka.

У міжнародному розслідуванні брало участь американське ФБР. Його фахівці зламали листування організаторів Avalanche і встановили, що її адмініструє людина під псевдонімом Grower.

Після цього прокуратура Німеччини звернулася в Головне слідче управління Нацполіції з проханням встановити особу цієї людини.

Для встановлення особи хакера українські правоохоронці використовували пошук в мережі інтернет. В результаті нікнейм Grower збігся з нікнеймом, який Тимохін вказав у своєму профілі "Вконтакте".

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Збіги по нікнейму, IT-освіти та роботи в IT-компанії виявилося достатньо, щоб потрапити за ґрати. Принаймні, так вважає заступник голови Печерського райсуду Києва Олег Билоцерковец, який призначив Тимохину арешт.

Зараз з Тимохіна знята запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, але він все ще підозрюваний. Досудове слідство проти нього не закрито, а призупинено.

Програміст розповів, як відбувалося затримання. За його словами, слідчі нічого не пояснювали не показували ніяких документів.

"Це все відбулося 30 листопада 2016 року. Був будній день. Рано вранці — в 6-7 годин ранку — подзвонили в двері, дзвонили дуже наполегливо. Дружина прокинулася перша і підійшла до дверей. Вона запитала, хто це. Сказали: "Поліція, відкривайте!". Вона відкрила двері і в квартиру відразу увірвалася купа людей, чоловік десять. Вони її відштовхнули. Їм ніхто не дозволяв входити. Рішення суду про те, що вони можуть проводити обшук, у них не було. Тобто, вони без рішення суду увірвалися в квартиру", — зазначив він.

Обшук тривав кілька годин. Потім вони до 7 годин вечора копіювали інформацію з жорсткого диска ноутбука і настільного комп'ютера на свої ноутбуки. Через пару днів йому дали перші 40 діб арешту.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа"з незрозумілих причин перестали працювати сайти декількох російських компаній, на які була орієнтована нова хвиля санкцій США.