У понеділок, 23 квітня, в українських містах стартував набір першокласників за новими правилами. Так, повідомляється, що тепер дітей повинні приймати в школу виключно за місцем проживання, а не за результатами співбесіди і тестування, як це було досі.

Також відзначимо, що у першу чергу зараховуються діти, які проживають на території обслуговування установи. Також учні, у яких вже навчаються брати або сестри. І є вчителі, діти яких йдуть в перший клас, вони також зараховуються в заклад в першу чергу, передає Politeka.

При цьому з'ясувалося, що набір триватиме до 1 червня. А з початку літа, якщо залишаються вільні місця, зможуть бути зараховані й інші бажаючі навчатися саме в обраній школі, не за місцем проживання.

Раніше, міністр освіти Лілія Гриневич заявляла, що порядок прийому дітей до школи передбачатиме лотерею — шляхом жеребкування будуть розігруватися вільні місця у престижних школах.

Популярні новини зараз
Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

"Жеребкуванням буде вирішуватися, хто потрапить на вільні місця. Які можуть бути критерії? Я назву базові. По-перше, жеребкування мало відбуватися у присутності батьків. По-друге, ящик або лотерейний барабан повинен бути прозорим. Я думаю, це не проблема, у нас і вибори проводяться з прозорими скриньками. Головне питання — щоб кожен папірець був однаковим, без позначок і щоб витягувала папірці людина, що представляє батьків", — розповіла Гриневич.

Нагадаємо, інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в Україні почала діяти заборона на здачу приміщень шкіл і університетів в оренду. Через це представники законодавчих органів займуться підготовкою змін до закону "Про освіту", щоб скасувати його.

Про це на своїй сторінці у Facebook в. о. голови Фонду державного майна Віталій Трубаров.

"Законодавці, намагаючись захистити майно освітніх установ від нецільового використання, створили ситуацію, при якій розміщення в університетах їдалень, буфетів, пральні у гуртожитках, спортивного залу та інших об'єктів, які орендували приміщення з метою облаштування навчального процесу, стало незаконним", – пише він.