У Києві вже за кілька днів, з 14 липня, суттєво подорожчає проїзд у всіх видах громадського транспорту.

Але навіть студенти знаходять способи обійти нові тарифи і "підзаробити" на жадібності столичних чиновників, про що йдеться на каналі "ХК" у Telegram.

Приміром, вони часто беруть звичайну пластикову картку у метро, поповнюють на 100 поїздок, а коли проїзд дорожчає, просто її здають. Так звана компенсація за новою ціною

А ось, до речі, і повний список тарифів:

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники ДПС вже готова списати ваші гроші: кому готуватись до примусового стягнення Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще

Як змінювалися ціни на проїзд?

Якщо зараз ціна квитка в трамваї, тролейбусі, автобусі і на столичному фунікулері становить 4 грн, а в метро – 5 грн, то менше, ніж через два місяці разовий проїзд у всіх перерахованих видах транспорту обійдеться в 8 грн.

Цікаво, що ще 10 років тому жетон в метро коштував всього 2 грн, а квиток у тролейбусі – 1,5 грн. До 1996 року в Україні ще діяли купоно-карбованці, була моторошна інфляція, а гривню ввели в ужиток тільки у вересні 1996 р. Тоді проїзд в київському громадському транспорті коштував всього 20 копійок, а середня зарплата по країні в той час становила 126 грн. Тобто на одну поїздку доводилося витрачати 0,15% заробітної плати.

Тарифна сітка громадського транспорту

У 1997 р в Києві з’явилися приватні маршрутки. Проїхатися в них коштувало трохи дорожче, ніж в іншому громадському транспорті, але і їздили вони куди швидше, та й допомагали дістатися туди, де не їздить міський транспорт, тому користувалися неабияким попитом, незважаючи на дорожнечу. Через кілька місяців проїзд подорожчав на 10 копійок і тільки в 2000 р виріс до 50 копійок, а середня зарплата до 230 грн, тобто на проїзд вже витрачалося 0,2% від заробітку.

Після цього, ціна на проїзд довго залишалася стабільною, і піднялася в 2008 р. Тоді разова поїздка в метро коштувала 2 грн, а в наземному транспорті – 1,5 грн.

З середини липня заплановано нове підвищення, яке зрівняє ціни в підземному і наземному транспорті. Як ми вже згадували, проїзд в столиці зросте до 8 грн. Згідно з приблизними підрахунками, середня зарплата українців в березні склала 8382 грн, таким чином, навіть в тому випадку, якщо проїзд подорожчає до 8 грн, це складе всього лише 0,09% від зарплати.

Дивіться: у Києві змінять ціни на проїзд у громадському транспорті

Як повідомляв портал "Знай.ua", Міністерство юстиції заарештувало каси та рахунки Київського метрополітену.