Столичні активісти стверджують, що цими днями у Києві вкрали будинок, де мешкав видатний український політичний діяч Михайло Грушевський. Споруда стояла по вулиці Саксаганського 111. Спочатку її зруйнували невідомі особи, а потім вивезли усі речові докази вантажівками.

Старовинну будівлю зруйнували ще у січні 2014 року, доки увага киян була прикута до подій на Майдані. Місцеві активісти намагалися зупинити руйнування, але це їм не вдалося. На місці, де колись мешкав Грушевський, було вирішено збудувати торгівельно-розважальний центр. За свідченнями активістів, офіційно дозвіл у 2006 році у чиновників взяла будівельна компанія "АРКОР", за якою стоїть компанія "Укогруп". Засновником компанії є добре відомий своїми скандальними забудовами Анатолій Войцехівський.

За фактом руйнування пам'ятки архітектури у міліції відкрили кримінальне провадження. Але у березні цього року забудовники знову активізувалися. Теперу на місці скандального будівництва активісти помітили людей з партії "Удар" Віталія Кличка.

"Ми ще узимку біля паркану забудовника організовували пікет. Кілька разів паркани забудовника розбирали на дрова на майдані. Тоді там висіла табличка, що будинок хочуть реконструювати під торгово-офісний комплекс", - розказує Світлана Карабут.

Після Майдану будинок залишили в спокої, доки місцеві активісти не подали на розгляд комісії з питань сімї, молоді та спорту петицію про скасування оренди частину двору на вулиці Саксаганського під забудову.

Популярні новини зараз
Війна не закінчиться ні в 2024, ні навіть у 2025: переможниця "Битви екстрасенсів" розповіла про вихід на кордони 1991 року Українці почнуть отримувати сонячні панелі: кому пощастить не боятися відключень Тариф 7,96 грн/куб діятиме не для всіх: кому доведеться платити більше Є чим пишатися: який вигляд має перший український позашляховик, який плутають з іномаркою
Показати ще

Депутат від Київради, з фракції "Удар-Солідарність" Віталій Даниленко закликав колег зі своєї фракції не голосувати за це рішення

"Цікаво, що це позиція не всієї фракції, а лише її окремих членів. Наприклад, знайшли спільну мову з мажоритарником від округу В.Мандрик. Вона, відчуваючи соціальну відповідальність і гостроту ситуації, радила своїм однопартійцям підтримати місцевих мешканців. Що ж, громадськість пам'ятає як своїх героїв, так і антигероїв, що відстоюють інтереси забудовників", - каже активістка Ольга Гончарова.

Наприкінці березня невідомі без спецодягу та касок, представившись майданівцями, продовжили нищити старовинну споруду. На забудові місцеві жителі помітили депутата Київради від партії "Удар" Олександра Міщенка.

"Чоловік у темних окулярах, схожий на Міщенка, кидався з молотком на місцевого чоловіка. А невідомі молодики і далі знищували старовинну кладку", - каже Гончарова.

На місце прибула депутат Київради Олена Єскіна, котру також обурив факт знищення історичної будівлі.

"Невідомі особи намагалися вивезти речові докази у кримінальному провадженні за фактом протиправного знищення пам'ятки. Ми викликали слідчо-оперативну групу, яка пообіцяла припинити правопорушення", – зазначила вона.

Проте активісти стверджують, що міліції байдуже. А забудовник продовжує руйнувати фундамент будинку. У міліції пообіцяли з'ясувати подробиці справи та розповісти про них громадськості.