Газета Süddeutsche Zeitung, а також телеканали WDR і NDR перевірили версії катастрофи малайзійського Boeing над Донецьком. ЗМІ знайшли непрямі свідчення проти бойовиків.

Про це повідомляє РБК.

Журналісти наводять кілька свідчень місцевих мешканців, які говорять на користь того, що Boeing був збитий саме з ЗРК "Бук". Вони кажуть, що 17 липня 2014 чули потужний удар, за яким пішов свист.

До того ж, на знімках, зроблених жителями міста Тореза, видно сліди димового шлейфу, які характерні для запуску цих ракет.

Читайте також: Нідерланди обурені виставкою уламків "Боїнга" в російському музеї

Популярні новини зараз
Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів 3G в Україні більше не буде: до чого готують мобільні оператори Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

За однією із версій вважали, що "Бук" міг бути із арсеналу української армії. Журналісти опитали місцевих, які спростували інформацію про пересування таких українських комплексів 17 липня, у день катастрофи.

Про пересуваннях українських ЗРК раніше говорила зокрема російська сторона. Проте у травні вони були на базі українських ППО в Донецьку. Вже тоді, за словами кореспондентів, вона була зруйнована, транспортних засобів там не було.

За іншою версією, яку розглянули у ході розслідування, малайзійський Boeing міг бути збитий українською штурмовиком Су-25. Журналісти опитали експертів, які брали участь у розробці Су-25. Ті заявили, що штурмовик не в змозі вести стрілянину на висоті 10 тис. метрів - це призвело б до катастрофи літального апарату.

Також стало відомо, що німецька влада була поінформована про небезпеку польотів цивільної авіації над Донбасом ще до краху малайзійського літака.

Про "тривожну ситуацію" для цивільних літаків в небі над Донбасом ішлося в одному з секретних повідомлень МЗС Німеччини, датованому 15 липня, тобто за два дні до катастрофи малайзійського Boeing в небі над Донецьком.

При зміні рівня небезпеки польотів над тією чи іншою територією міністерство транспорту оповіщає про це авіакомпанії. Проте авіакомпанії Німеччини не отримували попереджень про небезпеку польотів над Донбасом аж до 17 липня. Цю інформацію підтверджують як мінтранспорту Німеччині, так і представники авіакомпанії Lufthansa.

Нагадаємо, пасажирський літак Boeing 777, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 в Донецькій області, недалеко від селища Грабово.

На борту перебували 283 пасажири, більшість із яких були громадянами Нідерландів, та 15 членів екіпажу - всі загинули.

За українською версією, літак збила ракета класу "земля - ​​повітря", випущена з території, підконтрольній бойовикам "ДНР".

Міноборони Росії вважає, що літак збив або штурмовик ВВС України, або українським "Бук-М1".