З 1 липня кількість людей, яким надається пільговий проїзд, скоротиться до трьох мільйонів.

За новими нормами, безкоштовно їздити в громадському транспорті зможуть тільки інваліди 1 і 2 групи. Інші пільги отримають інваліди війни, учасники бойових дій; чорнобильці І категорії, чорнобильці-ліквідатори ІІ категорії; ветерани військової служби; діти з багатодітних сімей; інваліди І та ІІ групи; діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів І групи та дітей-інвалідів.

Така ситуація буде по всій Україні. Про це раніше розповідав директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.

Проте представники влади переглянуть і систематизують систему пільг, залежно від чисельності населення та місцевих бюджетів.

Правом безкоштовного проїзду в державі користуються більше 11 мільйонів людей. На надання такої переваги власники транспортних компаній повинні отримувати субсидії з державної скарбниці.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще

"Скільки громадян їздить безкоштовно, насправді ніхто не знає, але в розрахунок беруться всі 11 мільйонів! Таким чином, бюджет ніколи не зможе компенсувати ці перевезення транспортним компаніям в повному обсязі. А зараз це просто неможливо, тому грошей у перевізників немає", - сказав Музиченко.

Читайте також: Киянам скасують пільги в метро, ​​на черзі пільги на комуналку

Також пропонують унормувати час надання пільг. Зараз пільговики можуть користуватися ними цілодобово. Відтепер місцеві органи влади можуть на свій розсуд визначати потребу в пільговому проїзді.

У Києві пільг позбавлять 368 тисяч осіб.