14 жовтня християни відзначають одне з найвеличніших свят Православної Церкви – Покрову Пресвятої Богородиці. Знай.ua дізналися цікавих подробиць з історії цього свята та традицій його відзначання.

Чудо в Константинополі призвело до Хрещення наших предків-язичників

Це свято історією своєю сягає ще кінця ХІІ століття, коли на Константинополь нападали чужинці. Цими чужинцями були наші предки язичники.

"Люди Константинополя молили Господа Ісуса Христа про те, щоб Він визволив їх від нашестя чужинців. І під час всенічного бдіння був присутній Христа ради юродивий Андрій та його ученик Епіфаній. За всенічним бдінням вони побачили видіння, коли Пресвята Богородиця зайшла у вівтар, стала перед престолом і молила Бога, щоби Господь допоміг їм. Після цього вона вийшла і розпростерла свій покров на тих людей, які були в храмі", – розповідає старший викладач кафедри богослів'я та філософії КПБА, кандидат богословських наук, диякон Михайло Омельян.

Популярні новини зараз

Синоптики попередили українців про сильний вітер і снігопади: до 8 березня радять закривати балкони

Леся Нікітюк з мамою здивували українців: як дві краплі

Ощадбанк заявив про знищення карт українців: "Було прийнято рішення про призупинення"

Володарка найбільших сідниць у світі потрясла своїм добром перед камерою: "Чорт забирай, оце дупа"

Показати ще

Сталося це у неділю саме 14 жовтня. І вранці вже чужинці були повалені, їхні човни потонули, а деяка частина відплила.

Серед цих людей як раз були наші предки язичники, одним з яких був і варязький київський князь Аскольд. Він прийняв після цього Хрещення і, таким чином, відбулося чудо – язичники стали охрещуватися, почали вірити в Ісуса Христа та шанувати Пресвяту Богородицю Матір Божу.

Як відзначає диякон УПЦ КП, сьогодні це свято більше відзначається в Україні, ніж на тих землях, де відбулося чудо. Адже наші предки були настільки вражені тим, що Богородиця їх покриває, що прийняли Християнство.

Оберігає на фронті: правда – "козир" України

Із цього чуда ми можемо зробити для себе багато висновків.

"Перше – те, що побачили це чудо двоє, а в храмі молилося у той момент чимало людей. Так і сьогодні у храмі молиться дуже багато людей, але зцілення не завжди отримує кожна людина, не кожна людина бачить це чудо. В чому ж проблема? Проблема в вірі людини. Тобто тим людям, які по-справжньому вірують, тим людям, які справді сподіваються на Бога, Господь допомагає", – зазначає диякон Православної церкви України Михайло Омельян.

Друге – те, що Пресвята Богородиця є покровителькою нашого козацтва, тож козаки з древніх давен відзначали свято Покрови Божої Матері. Вони її також визнавали своєю заступницею і покровителькою. До речі, з 1999 року саме 14 жовтня в Україні відзначається як День українського козацтва. Також в цей день ми святкуємо День захисника України, який з 2015 року набув офіційного статусу державного свята.

"І наші солдати, захисники Батьківщини, які зараз перебувають на передовій і захищають країну, також уповають на Пресвяту Богородицю. І Богородиця допомагає нам. З чого це видно? Це видно з того, що наш український народ стоїть на шляху правди. І ця правда полягає у тому, що у неоголошеній війні між Україною та Росією ми не є агресором, ми захищаємо свою Батьківщину. Тому Бог не може бути зі злом, Бог завжди з правдою і з тими людьми, які захищають правду", – каже старший викладач кафедри богослів'я та філософії КПБА, кандидат богословських наук, диякон Михайло Омельян.

Тому сьогодні кожній людині Пресвята Богородиця допомагає за її вірою, і ми молимося, щоб Пресвята Богородиця покривала своїм покровом наших захисників Батьківщини.

Любов – краща "оборона" від негараздів

Також варто відзначити, що більше ніж любов, в цьому Світі немає.

"Якщо почитати Священне Писання Старого Завіту, то ми побачимо, як говориться там: "Любов настільки сильна, як і смерть. Але любов перемагає смерть". Чому наші захисники відчайдушно йдуть на захист нашої Батьківщини? Тому що у них є любов до своєї країни, до своїх рідних, до своєї землі, до своїх батьків, дітей, дружин. Тобто ця любов перемагає страх смерті", – говорить диякон Православної церкви України Михайло Омельян.

І кожна людина, яка втрачала в своєму житті рідну, близьку людину, вона знає, що її любов до цієї людини не завмирає, а, навпаки, продовжується, стає ще більшою, ще глибшою, ще досконалішою і чистішою. Ця любов полягає в єдності в Бозі, і саме такою любов'ю любить людей Пресвята Богородиця.

Як вдало вийти заміж?

Часто свято Покрову Божої Матері в народі асоціюють з народними традиціями і звичаями. Але вони стоять не на першому плані щодо історії цього свята.

Найперше – те, що дуже багато дівчат вважають, що саме свято Покрови Богородиці допоможе їм вдало вийти заміж.

"Вони символічно одягають фату, одягають хустину після того, як виходять заміж і вірять, що Пресвята Богородиця допоможе. Віра ця є правдива і оправдана, але на першому місці має стояти прохання до Богородиці, а не якийсь символізм – наприклад, чи та фата, чи та хустина", – підкреслює старший викладач кафедри богослів'я та філософії КПБА, кандидат богословських наук, диякон Михайло Омельян.

Також існують різні традиції святкування в козацтві, і в захисників нашої Батьківщини. Але потрібно пам’ятати, що найголовніше в цьому святі – це прославити Пресвяту Богородицю Матір Бога нашого і цим самим відсвяткувати цей день правильно, а не вдаватися в якісь символічні традиції.