Незабаром в Україні змінять систему соціальних виплат. Нова програма Кабінету міністрів передбачає низку реформ у результаті яких люди з інвалідністю, малозабезпечені сім'ї та інші незахищені верстви населення через 5 років отримають необхідний дохід, робочі місця і можливість навчатися безкоштовно.

Чиновники запропонували такі зміни:

Надати інвалідам ваучери на освіту і роботу.

Популярні новини зараз

Погода на 18 жовтня: готуйте на ніч теплі ковдри

У Зеленського назвали суми, виділені на пенсії та субсидії: скільки отримуватимуть українці

Тимошенко з'явилася на роботу в берцях від Prada: українцям показали ціну, краще присядьте

Погода на листопад поб'є багаторічний рекорд: синоптики застерігають українців

Показати ще

"Людина з інвалідністю, яка може і хоче працювати, повинен мати для цього всі можливості… Наявність інвалідності не повинно бути причиною бідності та ізоляції від суспільства", - йдеться у програмі Кабміну.

За задумом чиновників, через 5 років 40% українців з обмеженими можливостями матимуть роботу із заробітком не нижче середнього. Також цієї категорії населення буде надаватися допомога у відкритті власного бізнесу.

Забезпечити пенсіонерам виплати не нижче прожиткового мінімуму.

За умовами програми, якщо пенсіонер захоче отримувати більше прожиткового мінімуму, то про це він повинен подбати сам за допомогою накопичувальної системи. Проте уряд хоче суттєво розширити мережу установ, які надають соціальні послуги для літніх людей, і підвищити якість послуг до міжнародних стандартів. 

Малозабезпечені сім'ї зможуть претендувати на великі суми соціальних виплат.

Працездатним членам малозабезпечених сімей, згідно з програмою, будуть допомагати з працевлаштуванням на високооплачувані роботи, а непрацездатні - зможуть отримувати допомогу. Разом це повинно дозволити їм подолати межу бідності.

"Сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, зокрема з-за низьких доходів, отримають своєчасну та фахову допомогу, включаючи фінансову, яка спрямована на швидкий вихід з кризи та подолання складних життєвих обставин", - зазначено у програмі Кабміну.

Нагадаємо, опалювальний сезон 2019: українці заплатять за тепло навіть не маючи батарей.

Як повідомляв Знай.uа, оформити субсидії стало простіше: як подати документи "у два кліка".

Також Знай.uа писав, що зміниться для українців у жовтні: субсидії, податки, скасування дрібних грошей та інше.