У 2020-му зустріти курця з «аналоговою» сигаретою – той ще квест. Здається, на IQOS перейшли вже всі (ну, всі мої знайомі курці точно). Я також перейшов з сигарет на IQOS більше року тому і вважаю це одним з найкращих моїх рішень. У цій статті розкажу, чому IQOS – дійсно краща альтернатива курінню, і як змінилося моє життя за рік без сигарет.

Але давайте для початку розповім коротеньку сторі оф май лайф – точніше, історію про мої відносини з тютюном та нікотином. Отже, мій стаж курця складає без малого 12 років. ВИШ, студентські тусовки, сигарета за компанію – так, «побалуватись». І ось я вже щодвадні купляю собі пачку. Історія, напевне, знайома багатьом. В результаті стрес від іспитів закінчився, а звичка залишилась.

Я цілком і повністю згоден, що куріння – погана звичка. Всі це чудово розуміють, і курці також. Але не можу сказати, що куріння мені сильно заважало, чи я комплексував через цю звичку. Ні, все було, в принципі, окей. Я курив не так щоб сильно багато – все ті ж півпачки, ну може трохи більше, в день. Сигарети допомагали переключитись. Видихнути (і буквально також) після довгої наради чи піймати думку, коли пишеш складне інтерв’ю. Менше нервувати у заторі на набережній. Посиденьки з друзями ввечері у барі теж без перекурів не обходились. Коротше, курити мені подобалось і дискомфорту від звички я не мав.

Але з часом все змінилося. В моду якось різко ввійшов ЗОЖ, а сигарети – навпаки, з неї вийшли. Заборонили курити в публічних місцях, ресторанах і барах. Я, до речі, завжди підтримував і буду підтримувати заборону куріння в закладах – це правильно. Хоча й незручно – доводилось брати свій напій та йти на вулицю за дозою нікотину. Мої друзі та знайомі один за одним почали кидати курити. У когось вийшло, у когось ні. Я теж кілька разів намагався позбутись звички. І я якраз з тих, у кого не вийшло. Я навіть на вейп пробував перейти, але мені не зайшло. Здоровий бідон з жижею – така собі заміна сигаретам. Мало того, що незручно використовувати, та ще й протікає постійно.

IQOS // фото IQOS
IQOS // фото IQOS

Популярні новини зараз

Заради музики пішов з дому: молодий киянин покаже батькові свій талант на "Голосі країни"

Молода дівчина вийшла заміж за п'ятьох братів і приголомшила світ: "Сплю по черзі..."

У Москві виявили труп 20-річної українки: померла з голоду

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Показати ще

А потім я помітив, що все більше знайомих курців замість сигарет мають маленькі гаджети – IQOS. І, що цікаво – всі хвалили IQOS, казали, що хороша альтернатива курінню. Я також вирішив спробувати – пригостився у колеги його айкосом. Спочатку було, якщо чесно, доволі незвично. Але мені скоріше сподобалось, ніж ні, і я вирішив детально розібратися, як ця штука працює і що тут до чого.

Що таке IQOS і як він працює

Я людина скурпульозна – професія вимагає. Тож я спочатку погуглив, почитав сайт виробника і передивився всі ті ролики в YouTube, де видихають сигаретний дим і аерозоль IQOS на ватні спонжики і порівнюють ефект. І ви подивіться, якщо не бачили, – будете вражені. Але повернімося до технології IQOS.

Отже, IQOS – це система нагрівання тютюну, сучасна альтернатива традиційному курінню. Гаджет не спалює, а лише нагріває тютюн до 300-350 °C (в сигаретах, для порівняння, тютюн та папір згорають при 700-800 °C). Завдяки тому, що в IQOS відсутній процес горіння, з ним немає і продуктів горіння – смол, канцерогенів та інших шкідливих речовин, що є в сигаретному димі. При використанні айкос виділяється на 95% менше шкідливих речовин, ніж при курінні сигарет. А ще – немає диму, попелу, такого їдкого запаху, як від сигарет, та пасивного куріння.

IQOS // фото IQOS
IQOS // фото IQOS

В роботі гаджет зручний та інтуітивно зрозумілий. IQOS складається з двох елементів: тримача та зарядного пристрою. Щоб почати, потрібно ввімкнути тримач, затиснувши кнопку на ньому до легкої вібрації, потім вставити стік і зачекати 10-15 секунд, поки тютюн нагріється (про це повідомить друга вібрація). І все, можна розпочинати. Сеанс розрахований на 6 хвилин або 14 затяжок, як і звичайна сигарета. Після сеансу треба дістати використаний стік, легенько потягнувши ковпачок на себе. Стік у смітник, тримач на підзарядку до зарядного блоку. Ось, в принципі, і все.

Чому IQOS кращий за сигарети

На мій погляд, головна перевага IQOS – це відсутність горіння. Тютюн лише нагрівається, тож в аерозолі айкос немає продуктів горіння, які містяться сигаретному димі. Звісно, я не маю ілюзій стосовно того, що айкос – цілком безпечна штука, ні. Безпечно – це не курити взагалі і не споживати тютюн та нікотин ніяким іншим способом. Але з айкосом я хоча б не вдихаю «димний коктейль» з канцерогенів і смол, як це було з сигаретами.

Далі, запах. Зізнаюсь, я таки трохи злукавив, коли казав, що від куріння не мав ніякого дискомфорту. Насправді мав. Сигаретний дим, м’яко кажучи, пахне не фіалками. Смердить він, коротше. І в’їдається в одежу, волосся, руки, все навколо (що не додає харизми, погодьтеся). Навіть коли я курив, мені не подобався запах диму. Що вже казати про мою дружину, яка взагалі не курить.

З IQOS немає цього їдкого диму. Аерозоль айкос зовсім легкий і швидко вивітрюється, тож девайс можна спокійно використовувати в приміщенні – дома, в офісі, в авто. Можна не виходити на балкон в холодну пору року, одягаючись як капуста. Не відволікатись від роботи і влаштувати «перекур» за ноутбуком. До того ж, є багато IQOS Friendly закладів, де дозволяють використовувати айкос прямо всередині, не виходячи надвір. Це дуже зручно.

IQOS // фото IQOS
IQOS // фото IQOS

Я доволі багато часу проводжу за кермом, і в машині я також раніше діставав сигаретку. Поясню, що таке куріння в авто. Це хімчистка салону кожні 2 тижні, а то й частіше, бо в машині смердить димом і попіл скрізь. Це постійний ризик пропалити сидіння (я двічі міняв оббивку, бо таки пропалив). З IQOS немає ні диму, ні попелу, ні ефекту «прокуреності», як від сигарет. Тліючих недопалків теж немає, тож нічого не пропалиш. Так що спокійно використовую айкос в машині і з жахом згадую ті часи, коли курив у салоні.

Чи складно перейти з сигарет на IQOS

Насправді – ні. Особисто мені було важно лише перші кілька днів, коли я звикав до смаку IQOS. Так, спочатку смак дійсно відрізняється від сигаретного – він помітно легший і не «гірчить». Справа тут ось у чому – гіркоту сигаретному диму дають продукти горіння, яких з айкос немає. Взагалі, продукти горіння – це найшкідливіше, що є в курінні. Тож до смаку тютюну без горіння однозначно варто звикнути.

До того, що замість сигарет у тебе тепер гаджет, звикаєш ще швидше, ніж до смаку. По-перше, як я вже казав, айкосом дійсно легко користуватись. По-друге, пристрій розроблено так, щоб залишався звичний для курця ритуал. Тримач легенький, тонкий, виглядає як маленький мундштук. У стіках – тютюн, та й зовні вони схожі на сигарети. А замість диму тут аерозоль з ароматом тютюну та нікотином. Затягуєшся, видихаєш – все як звик.

Так, айкос потрібно заряджати та чистити – це ж все-таки гаджет. Але тут теж все зручно і продумано – повного заряду IQOS вистачає на 20 стіків, а то й більше. Я просто ставлю свій айкос за зарядку наніч, як смартфон. А чистка взагалі займає секунд 20-30, зовсім недовго.

IQOS // фото IQOS
IQOS // фото IQOS

Чи можна з IQOS кинути курити

IQOS – це значно менш шкідлива (і більш зручна, на мій погляд) альтернатива сигаретам. Без горіння, без диму, попелу і неприємного запаху гарі. Але кинути курити з ним навряд чи вийде – IQOS нагріває тютюн, в якому, що логічно, є нікотин. А нікотин викликає звикання.

У мене є кілька знайомих, що спочатку перейшли з сигарет на IQOS, а з часом і зовсім відмовились від звички. Думаю, тут справа у тому, що коли вже перейшов на менш шкідливу альтернативу, повністю відмовитись від тютюну і нікотину психологічно легше (адже найважче зроблено – ти вже, як мінімум, сигарети не куриш). Я і сам помітив, що стіків використовую менше, ніж раніше курив сигарет.

Як змінилось моє життя за рік без сигарет? Безумовно, в кращу сторону. Я дуже радий, що позбавився всіх цих неприємних супутників курця – диму, попелу, запаху гарі, докорів сумління за те, що шкодиш оточуючим. Що стосується запаху диму – тут взагалі цікава історія. Мені і раніше він не подобався, але я навіть не уявляв, наскільки. Перейшовши на IQOS, я нарешті «унюхав», як насправді смердить від курців. Як смерділо від мене. Повертатись до цього запаху – о, нізащо.

І наостанок скажу ось що. Все це – лише мій досвід, і я буду дуже радий якщо він буде вам корисний. Куріння сигарет – звичка шкідлива, і від неї треба обов’язково відмовлятись. В ідеалі кинути взагалі, або хоча б перейти на менш шкідливу альтернативу, якою і є IQOS.

Купити або взяти IQOS на безкоштовний тест-драйв можна на сайті iqos.ua.