Слідчим відділом Деснянського УП ГУНП у м. Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, за фактом вчинення правопорушення з боку виконувача обов'язків керівника Національного інституту раку (НІР) Олександра Яцина і заволодіння шахрайським шляхом 400 тис. грн.

Про це пише Обозреватель.

Про це стало відомо з відповідних звернень поліції в Департамент управління персоналом та кадрової політики Міністерства охорони здоров'я України та до Уповноваженого з антикорупційної діяльності НДР, копія яких опинилася у розпорядженні редакції.

Зокрема зазначається, що в ході проведення досудового розслідування встановлено, що 28.12.2019 року потерпілий Ячменьов Євген В'ячеславович, як оплату лікарського засобу, який мав придбати Яцина Олександр Іванович, переказав на карту останнього кошти в сумі 400 тис. дол., проте ліки не отримав, а Яцина О. І. шахрайським шляхом заволодів зазначеними коштами.

Популярні новини зараз

Красуня-дружина Юрія Ткача показала реалії їхніх стосунків: "Так і живемо"

Олена Кравець з "Квартал 95" показала особистий момент з Дзідзьо: "Весна ж..."

Померла радянська акторка Серафима Холіна - страждала останній рік від альцгеймера

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Показати ще

"На підставі викладеного, просимо надати завірену належним чином копію наказу на призначення на посаду виконувача обов'язків керівника Національного інституту раку громадянина Яцини Олександра Івановича, а також характеристику на останнього", – йдеться у листі поліції на Департамент кадрової політики Міністерства охорони здоров'я.

Як повідомив у коментарі Євген Ячменьов, він зробив близько 15 переказів на особисту картку Яцини на загальну суму 400 тис. грн, який пообіцяв придбати за ці гроші препарат для хіміотерапії за кордоном, якого немає в Україні.

"На численні прохання повідомити, коли буде препарат – кілька місяців він обіцяв, що з дня на день, а потім взагалі перестав відповідати. Це не просто шахрайство, а бажання заробити на горі людей, родичі яких віддадуть останнє, щоби врятувати своїх близьких. Сподіваюся, правоохоронні органи притягнуть його до відповідальності. Такі як Яцина не гідні обіймати високі посади в закладах охорони здоров'я", – заявив Ячменьов.

Зі свого боку у зверненні на Уповноваженого з антикорупційної діяльності НДР Сергія Пономаренка, представники Деснянського слідчого управління просять провести службову перевірку щодо цього інциденту і повідомити про її результати.

Нагадаємо, Олександр Яцина був призначений на посаду в.о. керівника Національного інституту раку 15 квітня 2020 року.

У минулому році прокуратура Києва передала до суду обвинувальний акт стосовно посадових осіб Національного інституту раку, які організували схему власного збагачення за рахунок онкохворих пацієнтів.

24 квітня заступник керівника Національного інституту раку та голова тендерного комітету Руслан Ткаченко повідомив про прослуховування в своєму кабінеті.